Quality Welding Engineer (cod: QWE)

Mondojob SRL

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

- Asigura penerea in aplicare si consolidare a unui sistem de calitate ISO in companie;
- Actioneaza ca o interfata principala pentru departamentul de calitate al companiei si este responsabil pentru planificarea, organizarea si gestionarea functiilor de ansamblu de calitate;
- Asigura interfata cu tehnologie&PROD cu scopul punerii in aplicare constanta a produselor in productie, in conformitate cu specificatiile clientilor;
- Coordoneaza si efectueaza analiza cauzelor, actiuni corective, actiuni preventive (CAPA-e);
- Asigura controlul sudurilor in instalatie, inclusiv supravegherea si controlul furnizorilor NDT;
- Efectueaza audituri interne si creeaza constatarile auditurilor de rapoarte.

CERINTE

- Absolvent al Facultatii de Stiinta si Ingineria Materialelor, Departamentul de Ingineria Materialelor si Sudura;
- Experienta in sudura (constructii, structuri metalice de mari dimensiuni);
- Cunostinte avansate despre proceduri si specificatii de sudura;
- Capacitatea de asigurare si consolidare a unui sistem de calitate - ISO;
- Experienta in controlul calitatii in domeniul de structuri metalice;
- Experienta in management si munca in echipa;
- Capacitatea de a coordona proiecte de mari dimensiuni;
- Limba Engleza nivel avansat;
- Cunostinte avasate: Autocad, Excel, Word;
- Cunostinte si experienta vasta in ISO 9001;
- Cunostinte de Desen Tehnic;
- Disponibilitatea la deplasare in Olanda;

BENEFICII OFERITE

Companie ce activeaza in domeniul structurilor metalice de mari dimensiuni

MONDOJOB, agentie de consultanta, recrutare si plasare a fortei de munca, ofera servicii profesionale si competitive atat clientilor nostri, cat si candidatilor. Profitam de acest prilej pentru a va prezenta oferta noastra de locuri de munca, de care suntem siguri ca va indeplini si chiar depasi asteptarile dumneavoastra.