QHSE Manager

S.C ELECTROPRECIZIA S.A

Job expirat

RESPONSABILITATI

Caracteristici generale:
Initiaza, planifica si dezvolta procese si proiecte pentru a defini si a implementa practicile in domeniul asigurarii calitatii (QA), controlul calitatii (QC),sanatatii si securitatii in munca, situatiilorde urgenta si protectia mediului.

Principalele responsabilitati:
-Planifica si ccoordoneaza proiecte legate de calitate;
-Coordoneaza negocierea standardelor de calitate cu clientii;
-Asigura dezvoltarea, revizuirea regulata si eficienta proceselor de audit al furnizorilor;
-Coordoneaza solutionarea eventualelor litigii oficiale in legatura cu calitatea produselor;
-Asigura practici de lucru in conformitate cu cerințele de reglementare;
-Gestioneaza costurile referitoare la calitate si incadrarea in obiective;
-Gestioneaza derogarile interne, notificarile de calitate;
-Coordoneaza activitatile specifice de omologare a componentelor;
-Coordoneaza omologarea furnizorilor locali;
-Coordoneaza activitatea laboratoarelor departamentului de asigurare a calitatii;
-Coordoneaza gestionarea echipamentelor de masura si control ale fabricii;
-Recomanda noi politici sau proceduri de calitate, necesare pentru a asigura produse, procese sau servicii de înaltă calitate;
-Comunica programe si standarde pentru echipa de calitate si alți angajați ai companiei si coordoneaza training ul acestora.

CERINTE

Candidatul ideal:
-diploma universitara;
-experienta 3-5 ani in domeniul QHSE;
-experienta de minim 1-2 ani pe o pozitie similara;
-limba engleza-avansat (obligatoriu);
-cunostinte de ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001, ISO TS 16949;
-cunostinte VDA-6 constituie avantaj;
-metode de analiza aplicate in managementul calitatii: Pareto, 5Why, PDCA, Ishikawa.

BENEFICII OFERITE

Pachet beneficii:
-salariu fix+bonusuri de performanta;
- tichete de masa

Electropecizia S.A este un important producător de motoare electrice mono si trifazate din Europa de Sud-Est și Centrală, și totodată principalul producător român de echipament electric și electronic pentru o gamă variată de automobile,tractoare și camioane cu o tradiție de peste 77 ani.