Project Specialist / Coach-Brasov

SC Veo Worldwide Services SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea jobului:
Ref(R30805001150)
In calitate de Trainer, principalele tale misiuni vor fi :
- Participarea activa in procesul de recrutare a candidatilor in acord cu profilul specific Departamentului Comercial si procedurile DARE International Trade Academy si asigurarea un feedback constant si edificator in privinta evolutiei resurselor umane existente si potentiale;
- Analizarea si determinarea nevoile de training si coaching conform specificului DARE Inetrnational Academy si realizeaza planificarea acestora ;
- Pregatirea structurii training-ului si a materialelor aferente sustinerii acestuia (manuale, slide-uri, brosuri specifice etc) si livreaza informatiile folosindu-se de o varietate de metode cum ar fi :jocuri de rol, simulari, exercitii de grup, studii de caz etc ;
- Realizarea training-urilor individuale si de grup si coordonarea echipelor de stagiari aflati in perioada de formare, fiind responsabil de managementul acestora ;
- Asigurarea asistentei post-training viitorilor colegi pentru fixarea abilitatilor/aptitudinilor dobandite;
- Participarea la evenimentele de recrutare desfasurate in diverse locatii din tara si strainatate .

CERINTE

Candidatul ideal:
Cautam un trainer cu atitudine proactiva, spirit de initiativa si abilitati antreprenoriale care isi doreste un loc de munca in care predomina comunicarea si socializarea, in care initiativa si creativitatea sunt recompensate, iar pasiunea pentru vanzari si marketing este o prioritate.

Suntem dornici sa te cunoastem daca:
- esti pasionat de ceea ce faci si cauti sa devii tot mai bun;
- reusesti sa comunici clar si sa adaptezi mesajul indiferent de tipul audientei si de experienta participantilor;
- ai capacitatea de a-i ajuta pe altii sa descopere noi perspective si sa gaseasca noi modalitati de a pune in practica backgroud–ul teoretic ;
- esti carismatic, entuziast si ai simtul umorului ;
- esti pasionat de comunicare sintetica si persuasiva, motivare si leadership ;
- ai un nivel ridicat de limba engleza(limba germana este considerata un avantaj);
- ai experienta relevanta in domenii precum management, vanzari, comunicare ( coordonare echipe comerciale mai mari de 10 persoane) ;
- esti disponibil(ă), corect(ă), implicat(ă) în munca ta, ai dovedit mereu bune abilități de organizare și o atitudine proactivă;
- ai cunostinte bune ale pachetului Office : Excel, Word , Power Point ; ( cunostinte SAP prezinta un avantaj ).

BENEFICII OFERITE

Formare la nivel international;
- Condiții de lucru într-un ambient foarte plăcut, într-o echipă tânără, ce apreciază provocarile și soluțiile inteligente ;
- Sansa de a avea o cariera si nu un job – ai posibilitati de avansare, dezvoltare personala si profesionala continua ;
- Pachet salarial motivant, corelat cu performantele si potentialul dovedit ;

VEO Worldwide Services este o companie fondată în anul 2006, care furnizează servicii de consultanţă Business to Business, cu peste 450 de angajaţi, 8 ani de experienţă în România şi o creştere anuală de 70% în ultimii 4 ani. Activitatea noastră acoperă o arie largă de domenii în care activează clienţii noştri: COMERŢ INTERNAȚIONAL, IT, FINANŢE, RESURSE UMANE. Suntem o companie de consultanţă cu experienţă şi expertiză internaţională. Tot ceea ce facem în VEO, realizăm cu pasiune şi implicare, iar acest lucru s-a reflectat în cursul celor 8 ani de activitate în cifre şi prin creştere continuă. În VEO poţi evolua, îţi oferim posibilitatea de a te dezvolta, îţi propunem lucruri noi şi provocări, zi de zi! Încurajăm spiritul antreprenorial, diversitatea, transparenţa, originalitatea şi munca în echipă. Oferim training-uri la nivel internaţional în domenii multidisciplinare, spirijin şi continuitate în carieră. Dacă îţi doreşti un angajament pe termen lung cu un lider al pieţei, care le oferă clienţilor calitate şi profesionalism, te invitam sa ne cunoastem si sa vorbim despre cariera ta!