Project Manager (Inginer Constructii) (cod: PM IC)

Mondojob SRL

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

- Participarea la definirea temelor de proiectare si la managementul proiectantilor implicati in proiect;
- Pregatirea caietelor de sarcini si managementul procesului de selectie al antreprenorilor;
- Participare in negocierea contractelor de antrepriza;
- Monitorizarea desfasurarii lucrarilor conform graficelor stabilite si negocierea cu constructorii a planurilor de masuri in caz de intarzieri;
- Planificarea, urmarirea si controlul bugetului si a altor resurse alocate;
- Asigurarea calitatatii lucrarilor si a materialelor folosite, in concordanta cu documentatia tehnica si arhitectura;
- Verificarea situatiilor de lucrari prezentate de constructori si raportarea catre conducerea executiva a eventualelor nereguli;
- Participarea la receptia lucrarilor de constructii si rezolvarea eventualelor probleme survenite;
- Reprezentarea beneficiarului in relatia cu autoritatile si consilierea in privinta legislatiei in domeniul constructiilor;
- Activitatea se desfasoara in Brasov si nu implica deplasari la nivel national.

CERINTE

- Absolvent de studii superioare – Facultatea de Constructii drumuri si poduri (ideal calificare de Diriginte de Santier);
- Diploma de inginer constructor;
- Experienta profesionala intr-un post similar minim 5 ani;
- Cunostinte de limba engleza - nivel mediu;
- Cunostinte PC: Microsoft Office (Excel, Word), AutoCad, MProject;
- Experienta in management de proiect;
- Abilitatii organizatorice si de prioritizare a sarcinilor, pragmatism si meticulozitate in realizarea sarcinilor atribuite;
- Siguranta de sine, capacitate de comunicare si relationare foarte buna, cu initiativa;
- Capacitatea de a lucra sub presiune, de a respecta termenele limita si de a indeplini sarcinile la timp.

BENEFICII OFERITE

Companiia are ca si obiect de activitate dezvoltarea proiectelor la "cheie" pentru sectorul public si privat.

MONDOJOB, agentie de consultanta, recrutare si plasare a fortei de munca, ofera servicii profesionale si competitive atat clientilor nostri, cat si candidatilor. Profitam de acest prilej pentru a va prezenta oferta noastra de locuri de munca, de care suntem siguri ca va indeplini si chiar depasi asteptarile dumneavoastra.