Programator CNC

S.C ELECTROPRECIZIA TOOLS PRODUCTION

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea postului:
Realizarea programelor pentru masini-unelte cu comanda numerica pentru executia prelucrarii prin aschiere.

Responsabilitati:
• Realizeaza programele de operare al utilajului si ofera suport tehnic operatorilor;
• Defineste si intocmeste specificatii pentru programele de operare ale utilajelor;
• Intretine programele existente facand modificari conform cerintelor aparute;
• Proiecteaza tehnologile de executie a reperelor, subansamblelor, ansamblelor sau aplicatiilor mecanice in scopul asigurarii conditiilor de executie;
• Dezvolta concepte noi in alcatuirea dispozitivelor de sustinere a pieselor, controlul si verificarea pieselor finite cu SDV-urile adecvate;
• Supravegheaza buna functionare a echipamentelor si utilajelor, si semnaleaza interventiile necesare.

CERINTE

- Studii universitare in domeniul tehnic;
- Experienta minim 3 ani pe un post similar;
- Cunostinte de desen tehnic (citire/interpretare) – nivel avansat;
- Cunoasterea materialelor specifice procesului tehnologic ( si utilaje);
- Cunoasterea instrumentelor si aparatelor de masura si control;
- Cunostinte de operare PC – nivel avansat;
- Limba engleza nivel-conversational;
- Capacitate de citire/interpretare programe.

BENEFICII OFERITE

- tichete de masa;
- decontare transport;
-oportunitate de dezvoltare a carierei.

ELECTROPRECIZIA TOOLS PRODUCTION S.R.L a fost înființata în august 2009 și are ca profil execuția de matrițe de turnare sub presiune, ștanțe de precizie, matrițe de injectat masă plastică și o mare diversitate de dispozitive și verificatoare.
Portofoliul de clienți s-a mărit de la an la an având ca beneficiari societăți de renume mondial din Spania, Italia, Franța, Danemarca, Marea Britanie.
Electroprecizia Tools Production satisface cerințele clienților naționali și internaționali la cele mai înalte standarde de calitate.