Programator CNC

BANCA DE JOBURI

Job expirat

RESPONSABILITATI

Acesta este un proiect de recrutare destinat Programatorilor CNC care doresc sa faca o cariera in cadrul unei companii multinationale ce se ocupa in Romania (Brasov) cu fabricarea constructiilor metalice si a partilor componente ale structurilor metalice.

Locurile de munca se afla la iesirea din Brasov, iar angajatilor li se ofera gratuit transportul la/de la locul de munca.

Acesta este un proiect de recrutare care se adreseaza persoanelor cu minim 3 ani experienta pe postul de Programator CNC in domeniul constructiilor metalice sau pe o pozitie asemanatoare si ofera beneficii multiple acestora, cum ar fi: salariu atractiv, bonuri de masa, trasport local gratuit.

Responsabilitati:
- Proiectarea asistata de calculator a tehnologiilor de prelucrare prin frezare pe masini unelte cu conducere numerica
- Cunoasterea unui software de prelucrare - de preferat FeatureCam
- Realizarea programelor de mașinare CN (3 si 5axe) pentru implementarea proceselor de uzinaj pe centre de prelucrare cu comanda numerica Fanuc, Heidenhain, Selca.
- Verificarea si validarea sculelor utilizate pe CNC, conceperea si optimizarea dispozitivelor de fixare a pieselor, stabilirea regimului de aschiere.
- Utilizarea programelor CAD pentru îmbunătatirea proceselor de uzinaj
- Intocmirea documentatiei de verificare a pieselor precum si modul de verificare a acestora

Program de lucru:
8 ore/zi Interval LU-VI, 07:30-15:20 sau 08:00-16:20
5 zile/saptamana
24 zile concediu/an

Avantajele postului:
- Salariu atractiv
- Orele suplimentare se platesc dublu
- Activitate in cadrul unei echipe de profesionisti
- Bonuri de masa
- Angajari urgente in cadrul unei companii de prestigiu
- Transport asigurat: Din Brasov (Uzina2 Carfil, capat Saturn, Racadau, Metrom, Gara, Bartolomeu) si din Codlea,Zarnesti, Rasnov, Ghimbav
- Se asigura o perioada de pregatire de 1 luna de zile, care se plateste conform salariului negociat
- Asigurare medicala
- Concediu medical platit

CERINTE

Calificari solicitate:
- Studii superioare tehnice
- Absolvent TCM
- Experienta minim 3 ani vechime pe o pozitie similara.

BANCA DE JOBURI este o companie de recrutare si plasare personal in tara si in strainatate, acreditata de Ministerul Muncii inca din anul 2004, sub numarul 56.

Activitatile principale ale companiei sunt:
1. Medierea contractelor de munca in strainatate;
2. Servicii de consultanta cu privire la orientare si indrumare in cariera;
3. Intermedierea inregistrarii studentilor la diferite institutii de invatamant si la diferite cursuri de calificare in strainatate.
4. Servicii de consultanta cu privire la conditiile legale de penetrare pe piata muncii in diferite tari (cadrul legal de angajare, conditii de angajare etc. ).
5. Recrutare si plasare de personal in tara.

Puteti gasi locuri de munca in tara si strainatate in orice domeniu doriti, accesand site-ul nostru www.bancadejoburi.ro .