Operator prelucrare date / Functionar economic - Companie multinationala

DIMA CONSULTING GROUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

- colaboreaza cu partea germana in vederea introducerii, prelucrarii si verificarii datelor,
- realizeaza prelucrarea operativa a bazei de date clienti/furnizori,
- verifica facturile (conform comenzilor si intrarii de marfa)si le inregistreaza in contabilitate,
- inregistreaza incasarile si platile,
- mentine legatura cu office-ul german pentru reglarea inexactitatilor,
- clarifica posibilele diferente de sold'
- gestioneaza regularizarea automata a facturilor scadente intre firmele din concernul Freudenberg.

CERINTE

- cunostinte avansate de limba germana,
- cunostinte medii de limba engleza,
- minim studii medii (economice - constituie avantaj),
- cunostinte avansate operare PC - Pachetul Office,
- gandire sintetica si analitica, buna capacitate de organizare,
- cunoasterea programului SAP R/3 - constituie avantaj'
- ~ 1 an experienta pe un post similar, constituie avantaj;

DIMA CONSULTING GROUP, specializata in consultanta in resurse umane, marketing, management si turism este o organizatie orientata spre satisfacerea nevoilor curente si viitoare ale clientilor ei, prin servicii de inalta calitate.

Firma intelege sa fructifice toate oportunitatile care se ivesc pentru satisfacerea clientilor ei, urmarind optimizarea raportului calitate-pret, relatia cu clientii si atitudinea fata de acestia. De asemenea, principalul obiectiv il reprezinta realizarea la termen a contractelor, promtitudine si calitate ridicata prin costuri scazute.