Operator masina cu comanda numerica

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. La intrarea în schimb operatorul are obligația de a verifica starea utilajelor și completează T.P.M. - ul la schimbul corespunzător, verifică integritatea sculelor, dispozitivelor și A.M.C. - urilor folosite la acel post de lucru. Semnează în fișa de predare - primire schimb și respectând proiectul 5S.
2. Verifică documentația existentă pentru reperul care-l prelucrează și semnalează șefului direct sau înlocuitorul acestuia dacă sunt neconcordanțe între documente sau programul de prelucrare al piesei
4. Verifică dacă sunt toate sculele necesare prelucrării în mașină și încarcă în magazia mașinii scule care sunt pregătite pentru reperul care urmează să-l prelucreze și le transferă în axa Q
6. Verifică dacă datele din program sunt identice cu datele din NCA respectiv: NC – ID, NC -HTZ, KZ, Nr. Subprogram IND, data program și dacă semnalează neconcordanțe anunță imediat șeful ierarhic.

CERINTE

Adecco Resurse Umane recruteaza pentru clientul sau companie multinationala germana din domeniul aeronautic : opeartor masina cu comanda numerica
Cautam persoane cu minim 1 an experienta pe operatii de debitat, frezare si strunjire pe utilaje cu comanda numerica disponibili sa lucreze in schimburi.

Cerinte :
-minim 1 an experienta pe un post similar
-desen tehnic nivel avansat
-masuratori cu aparate specifice

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant
Tichete de masa
Transport

DESCRIEREA FIRMEI

ADECCO RESURSE UMANE SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 4
Nr. ORCB J40/12364/2003, CUI RO15739037
Capital social subscris si varsat: 392.440 Lei
Nr. autorizatie Agent de Munca Temporara: 17/2005
Autorizatie seria nr. B/ 0000008/25.10.2005
Nr. Operator Date Personale: 15866
Tel: 00 40 21 300 35 46, Fax: 00 40 21 300 35 54
E-mail: office@adecco.ro, Web: www.adecco.ro

ADECCO ROMANIA SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 3
Nr. ORCB J40/4467/2000, CUI RO 13002186
Capital social subscris si varsat: 360.575 Lei
Nr. Operator Date Personale: 15862

BUCURESTI (HQ)- Doctor Iacob Felix Nr. 28, Sector 1, Tel.: 021/300 35 46; e-mail: recrutare@adecco.ro

ARAD - Mihai Eminescu nr. 45, Tel: 0257 / 281 147; E-mail: arad@adecco.ro

BRASOV - Str Petru Rares Nr 10; Tel.: 0040 - 372/70.57.95; e-mail: brasov@adecco.ro

CLUJ - Str. Vasile Lupu Nr 36 , Tel: 0264/ 406 234; e-mail: cluj@adecco.ro

IASI - Bld. Tutora Nr. 4, bl. B4 scara D, Tel: 0232 / 206 120; e-mail: iasi@adecco.ro

ORADEA - Str. Tudor Vladimirescu Nr 26; Tel.: 0040 - 727 735 160 e-mail: oradea@adecco.ro

PITESTI - Str. Fratii Golesti Nr. 57, etaj 2; Tel: 0248 / 612 303; e-mail: pitesti@adecco.ro

PLOIESTI - Str Mercurului Nr 1, Tel: 0244/ 519 320; e-mail: ploiesti@adecco.ro

SIBIU - Str. Vasile Milea Nr 11, Ap 57, Tel: 0269 / 206 450; e-mail: sibiu@adecco.ro

TIMISOARA - Str. Popa Sapca Nr. 12 tel: 0256/ 432 211; e-mail: timisoara@adecco.ro