Operator CNC

Mondojob SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Ruleaza programul CNC pe masina cu comanda numerica conform instructiunilor de operare si cu specificaţiile tehnice;
- Măsoară şi verifică piesele folosind instrumentele de masură, conform cerintelor si specificaţiilor tehnice;
- Anunţă imediat Seful de echipa sau Coordonatorul de Productie cand identifica probleme tehnice referitoare la funcţionarea/ operarea maşinii CNC;
- Se asigura ca toate produsele executate în proces indeplinesc condiţiile de calitate şi specificatiile tehnice;
- Verifica periodic starea sculelor, dispozitivelor si verificatoarelor folosite, le pregateste pentru prelucrarea urmatorului reper si efectueaza curatirea acestora inainte de a le depozita in spatiul special amenajat;
- Asigura schimbarea sculelor si insertiilor;
- Pastreaza in bune conditii de functionare atat masina CNC pe care o opereaza, cat si sculele, dispozitivele si echipamentele pe care le utilizeaza.

CERINTE

- Experienta in utilizarea masinilor cu comanda numerica;
- Absolvent Liceu/Scoala Profesionala/Facultate cu profil tehnic;
- Cunostine foarte bune de desen tehnic;
- Cunostine foarte bune de geometrie;
- Cunostinte despre instrumente de masurare

BENEFICII OFERITE

Descrierea firmei:
MONDOJOB, agentie de consultanta, recrutare si plasare a fortei de munca, ofera servicii profesionale si competitive atat clientilor nostri, cat si candidatilor. Profitam de acest prilej pentru a va prezenta oferta noastra de locuri de munca, de care suntem siguri ca va indeplini si chiar depasi asteptarile dumneavoastra.