Operator CNC

SC HUMAN SMART SOLUTIONS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

In numele clientului nostru, companie in domeniul productiei, recrutam personal calificat ca Operator CNC.

Operatorul CNC este responsabil de asigurarea realizarii adecvate a programelor zilnice de fabricatie, conform cu cerintele de calitate impuse de directorul de productie.

CERINTE

- experienta anterioara ca operator CNC minimum 6 luni;
- studii medii (liceale sau profesionale) sau superioare absolvite in domeniul mecanic si prelucrare prin aschiere;
- cunoasterea sculelor utilizate in procesul de fabricatie;
- operare CNC: deplasarea manuala a axelor, cunoasterea si insusirea panoului de comanda frontal;
- cunostinte de interpretare desen tehnic: vederi, sectiuni, tolerante, simboluri
- utilizarea si interpretarea datelor afisate de instrumentele de control
- cunostinte de baza in mentenanta

BENEFICII OFERITE

- salariu in functie de experienta;
- tichete de masa;
- bonus de performanta in functie de productia lunara realizata;
- prime de sarbatori;

Companie specializata in servicii de recrutare, head-hunting si consultanta in resurse umane.