Ofiter de credit

TBI

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Analiza dosarelor de credit cu respectare normelor de creditare si a procedurilor interne de lucru
- Verificarea documentatiei de credit
- Analiza financiara a clientilor care solicita finantare
- Urmarirea incadrarii solicitarilor in Normele/Regulamentele BNR si in procedurile interne de creditare ale IFN-ului
- Contribuirea la implementarea si actualizarea politicilor si procedurilor interne referitoare la activitatea de creditare si risc de creditare

CERINTE

-Sa aiba studii superioare (profilul economic reprezinta un avantaj)
- Experienta in activitatea de creditare (analiza/ risc de creditare/ aprobare) cel putin 1 an, preferabil intr-o institutie financiara sau banca
- Sa detina abilitati analitice si de rezolvare a problemelor
- Abilitati foarte bune de organizare, planificare si atentie la detalii
- Abilitati bune de operare PC
- Bune abilitati de comunicare si relationare interpersonala
- Rezistenta la stres
- Orientat catre munca in echipa

BENEFICII OFERITE

- salariu fix si comision