Manager regional vanzari Ardeal

EuroSalt Manufacturing srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

Obiectivele Postului:

- Identificarea si concretizarea clientilor cu potential
Profilul clientilor urmariti: distribuitori FMCG nationali, regionali sau zonali si Local Key Accounts (retail) pe zona judetelor din Ardeal
- prezentarea produselor din portofoliu (condimente) si oportunitatea de business pt client
- monitorizarea vanzarilor pe fiecare client si sprijin in vederea cresterii
- urmarirea incasarilor si a vanzarilor pe fiecare cont

Atributii si responsabilitati:
- sa stabileasca un numar minim de 80 vizite pe luna si sa organizeze vizite saptamanale in teritoriu desemnat
- sa gestioneze timpul cu eficienta si sa prioritizeze procesul de vanzare astfel incat sa obtina o rata de conversie de 20% din total vizite.
- acorda asistenta din punct de vedere tehnic si comercial clientilor si prospectilor
- negociaza, incheie si asigura executarea acordurilor comerciale
- raportarea indicatorilor de performanta a activitatii saptamanale
- participarea activa la planificarea si implementarea strategiei de vanzari

Venituri Motivante de 4 cifre in Euro!
Produse cu success dovedit in IKA si TT, program flexibil, posibilitate de dezvoltare ierarhica.

CERINTE

Relatii cu Distribuitori TT si Local Key Accounts

BENEFICII OFERITE

Venituri de 1000 euro +
Transport, decontare, bonuri masa

Compania EuroSalt activează de mai bine de 10 ani în domeniul ambalării de sare şi încă de la înfiinţare, ne-am propus să ne impunem pe piaţa românească ca furnizor important de produse performante pentru colaboratorii şi clienţii nostri. De atunci am evoluat. Am devenit tot mai buni şi am îndeplinit dorinţele şi exigenţele clienţilor în ceea ce priveşte raportul calitate-preţ al produselor furnizate.

Ne mândrim că suntem singurii producători de Sare de Mare ambalată din ţară ce asigură toate sortimentaţiile şi modalităţile de ambalare pentru acoperirea tuturor cerinţelor pieţii de retail - IKA sau TT.

Optimizăm şi dezvoltăm permanent portofoliul de produse, conform cerinţelor partenerilor pentru ca oferta noastră să le ofere avantajul competitiv atât de necesar în piaţă. Totodată, echipa noastră crede în furnizarea de produse calitative cu marje comerciale consistente pentru a contribui la creşterea profitabilităţii şi performanţei colaboratorilor noştri.

Mai jos vă enumerăm sortimentele de sare fabricate de compania noastră:

Sare de mare Fină şi Gemă Iodată la pungă de 1 kg
Sare de mare Fină şi Gemă Iodată la cutie de 1 kg.
Sare roz de Himalaya la cutie de 500 grame şi flacon de 250g
Sare de mare Fină la flacon de 300 şi 400 grame
Rasnite de Sare de Mare si Himlaya la 180 grame

Odată cu includerea produselor în portofoliu dvs vă puteţi bucura de următoarele beneficii:

Maximizarea profitului cu ajutorul adaosului consistent
Câştigarea unui avantaj competitiv faţă de concurenţă prin comercializarea unui produs cu success dovedit in Romania
Posibilitatea de loializare a dienţilor şi creşterea cotei de piaţă.

Din portofoiliu nostru de clienţi putem enumera companii cunoscute ca:

Kaufland
Auchan
Metro
Dedeman
Bergenbier
Rompetrol Romania
Distribuitori Traditional Trade
Local Key Accounts