Manager Marketing

BANCA DE JOBURI

Job expirat

RESPONSABILITATI

•Implementarea si dezvoltarea strategiei de brand si dezvoltarea strategiei de comunicare;
•Efectuarea si coordonarea strategiei agreate si asigurarea realizarii profitului;
•Asigurarea succesului brandului, a dezvoltarii acestuia si obtinerea unei imagini puternice si stabile in piata;
•Coordonarea si instruirea subordonatilor;
•Identificarea noilor oportunitati pentru brandul in cauza;
•Permanenta studiere a pietei si a evolutiei vanzarilor, pentru a cunoaste in orice moment situatia din piata;
•Propunerea, efectuarea diverselor evenimente de promovare a serviciilor in vederea sustinerii strategiei de marketing, cu acordul Directorului de marketing;
• Colaborarea cu diverse agentii, advertising agencies, media agencies, precum si cu alti furnizori de servicii pentru a acoperi cu succes planurile de marketing;
•Initierea studiilor de piata in vederea obtinerii datelor necesare pentru imbunatatirea performantelor;
•Dezvoltarea, organizarea si controlul programelor orientate catre consumator, definite prin strategia de produs;
• Controlul imaginii publice a serviciilor;
• Monitorizarea rezultatelor spoturilor publicitare;
• Conducerea si furnizarea informatiilor catre intreaga echipa;
•Determinarea obiectivelor/strategiei brandului, atat pe termen scurt, cat si pe termen lung si crearea planului de activitate pe fiecare brand;
•Monitorizarea continua a propriului brand, dar si a dezvoltarii competitorilor - mai ales anticiparea strategiei si potentialelor miscari ale competitiei.

CERINTE

•Lucrul cu publicitatea scrisa, prioritar, vs. televiziune / agentii de creatie e un avantaj
•Lucrul anterior pe campanii de imagine vs. campanii de produs
•Cunostinte de trade marketing, si activitati promotionale si de generare de raspuns
•Cunostinte de marketing direct
•Intelege si pune in ordine date complexe, persoana analitica; cauta si gaseste alte puncte de vedere relevante; identifica problemele importante; cauta alternative , capabila sa rezolve probleme
•Ataca mai multe lucruri importante , manuieste bine multiple prioritati , ocoleste obstacolele si isi asuma riscuri masurate; se calauzeste catre obiective . Gaseste cai de imbunatatire a modului de obtinere de rezultate
•Identifica oportunitatile; creaza o viziune ce poate fi realizata apoi se mobilizeaza pe sine si ii mobilizeaza si pe ceilalti pentru ca sa atinga rezultatele scontate , scoate tot ce-i mai bun din oameni din subordine si obtine rezultate exceptionale.
•Incearca sa perceapa lucrurile in ansamblul lor; gaseste semnificatii si legaturi semnificative; foloseste si gandirea logica si intuitia pentru ca sa defineasca problemele si sa gaseasca solutiile , , gaseste oportunitati, genereaza moduri de a obtine rezultate mai bune

BENEFICII OFERITE

-Pachet salarial atractiv corelat cu realizările profesionale (salariu fix +bonus de performanța),tichete de masă si posibilitatea de a participa la diverse programe de instruire;
- Oportunitatea de a face parte dintr-o echipă tanără și ambițioasă aflată intr-o continua expansiune
- Se oferă plan de carieră

BANCA DE JOBURI este o companie de recrutare si plasare personal in tara si in strainatate, acreditata de Ministerul Muncii inca din anul 2004, sub numarul 56.

Activitatile principale ale companiei sunt:
1. Medierea contractelor de munca in strainatate;
2. Servicii de consultanta cu privire la orientare si indrumare in cariera;
3. Intermedierea inregistrarii studentilor la diferite institutii de invatamant si la diferite cursuri de calificare in strainatate.
4. Servicii de consultanta cu privire la conditiile legale de penetrare pe piata muncii in diferite tari (cadrul legal de angajare, conditii de angajare etc. ).
5. Recrutare si plasare de personal in tara.

Puteti gasi locuri de munca in tara si strainatate in orice domeniu doriti, accesand site-ul nostru www.bancadejoburi.ro .