Manager de Zona - companie FMCG

ConSeco International S.R.L.

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

- Analizeaza si consolideaza obiectivele anuale de vanzari si buget pe zone/produse/,conform strategiei Companiei
- Propune solutii si face recomandari de consolidare a vanzarilor, concepe si implementeaza tactici si strategii de vazari la nivel regional.
- Previzioneaza, planifica, organizeaza, coordoneaza si evalueaza permanent toate activitatile specifice de vanzari pe regiunea alocata.
- In baza analizelor de vanzari si clienti, stabileste actiunile imediate si urmatoare ale echipelor de vanzari zonale.
- Participa la negocierile de contracte cu clientii strategici/importanti.
- Consolideaza/Elaboreaza rapoarte specifice de vanzari si despre piata.
- Stabileste si urmareste planul saptamanal/lunar de incasari.
- Monitorizeaza si raporteaza rezultatele si indicatorii de performanta stabiliti catre managementul Companiei.
- Actioneaza pentru dezvoltarea si promovarea personalului din departament.
- Evalueaza si acorda feedback permanent reprezentantilor de vanzari si directorilor regionali privind activitatea acestora si din punctul de vedere al indeplinirii criteriilor de performanta stabilite.
- Contribuie la consolidarea echipei de vanzari, participand la interviuri si la alegerea candidatilor, conform standardelor de pregatire profesionala cerute de companie.
- Mentine contactul permanent cu piata si strange informatii relevante privind oportunitatile din piata, trenduri, situatii ale concurentei etc.
-Propune directorului de marketing actiuni de marketing in teritoriu, si urmareste impactul in obtinerea obiectivelor de vanzari.
-Promoveaza activ produsele si serviciile din portofoliul companiei.

CERINTE

- studii superioare
- cunoasterea limbii engleze
- minim 3 ani experienta in vanzari FMCG
- cunostinte aprofundate de vanzari si management strategic
- spirit antreprenorial dezvoltat
- energic, dinamic
- bun negociator, foarte bune abilitati de networking si comunicare
- spirit analitic si structurat
- bun organizator
- posesor carnet auto cat. B

BENEFICII OFERITE

Salariul tine cont de experienta si se negociaza in cadrul interviului.

ConSeco International is a company wich offers profesional consultancy in human resources for all industries.

ConSeco was founded in 2001 and has on the beginning partners who are active in the following areas: pharmaceutical, parapharmaceutical, cosmetics, medical devices, private hospitals, etc.

Since 2007 we provide specialised services to all kind of companies.