Manager Calitate

Adept Human Resources

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul nostru, firmă de producție germană cu experiență de 10 ani în industria automotive și care are ca obiect de activitate producerea de elemente ornamentale pentru interiorul autoturismelor străine, suntem in cautarea unui Manager Calitate.

A. Obiective/Sarcini
● Organizarea si dezvoltarea departamentui Calitate
● Răspunde de respectarea şi documentarea normelor şi specificaţiilor apărute
B. Responsabilităţi principale
▪ Raspunde de administrarea si dezvoltarea relatiilor cu clientii si furnizorii
▪ Supraveghează indicele de calitate la clienti şi introduce măsurile care se impun
▪ Supraveghează indicele de calitate la furnizori şi urmareste măsurile care se impun
▪ Raspunde de calitatea marfii intrate in productie si o documenteaza
▪ Trebuie sa se asigure ca ii sunt puse la dispozitie productiei doar marfuri care corespund
▪ Supravegheaza si documenteaza calitatea produselor in toate sectoarele de productie, in conformitate cu telurile de calitate si indicii de calitate stabilitit
▪ Informeaza managementul superior si departamentul Productie privitor la neconformitatile aparute ▪ Titularul postului trebuie sa se organizeze in aria sa de responsabilitati in asa fel incat sarcinile sa fie rezolvate in mod efectiv si economic
▪ Este responsabil, impreuna cu productia, de scaderea rebuturilor
▪ Raspunde de realizarea verificarii calitatii in toate sectoarele de productie
▪ Raspunde de calitatea produselor livrate si o documenteaza
▪ Raspunde de planificarea si valorificarea statisticilor din domeniul de resort
▪ Analizeaza problemele de calitate cu celelalte departamente si stabileste cu acestea masurile care se impun ▪ Are dreptul sa opreasca productia in cazul constatarii neconformitatilor pe fluxul de productie
▪ Are dreptul sa aprobe producţia
▪ Face propuneri pentru planifica anuala a investitiilor, si a capacitatilor, tinand cont de cerintele calitatii
▪ Planifica necesarul de personal pentru departamentul pe care il conduce si raporteaza superiorului masurile ce se impun ▪ Raspunde de indrumarea si dezvoltarea personalului din subordine, in cadrul Departamentului Asigurarea Calitatii
▪ Conduce, motiveaza si stimuleaza angajatii
▪ Urmăreşte respectarea măsurilor de calitate convenite cu clientul
▪ Informează Managementul asupra reclamatiilor primite de la clienti si despre situaţia globală
▪ Acordă încredere clienţilor în ceea ce priveşte calitatea
▪ Are drept permanent de raportare catre superior asupra tuturor problemelor din aria sa de activitate
▪ Stabileste, impreuna cu superiorul sau, necesarul de masuri de imbunatatire in aria sa de activitate si intreprinde masurile care se impun

CERINTE

Minim 3 ani experienta in Asigurarea Calitatii, de preferat pe un post similar
Cunostinte de management
MS Office
Cunostinte de lb Engleza - nivel avansat
Audit de produs, proces (VDA 6.3), system
Standarde de calitate, mijloace de verificare
Norme TS 16949

Adept Human Resources ofera o gama flexibila de servicii de recrutare. Echipa noastra de consultanti este specializata in identificarea si atragerea talentelor pentru diverse roluri intr-un numar mare de industrii. Ne mandrim cu experienta si cunostintele acumulate atat in ceea ce priveste candidatii, cat si clientii, in industriile in care ne focusam. Avand in vedere know-how-ul acumulat de Consultantii nostri de-a lungul timpului, putem oferi o solutie in orice situatie.

Scopul nostru este sa construim parteneriate cu clientii nostri, nu sa actionam ca un simplu furnizor. Reusim sa facem acest lucru plecand de la o intelegere in profunzime a afacerii dezvoltate de catre acestia, a mediului in care activeaza si a cerintelor lor specifice. Ca rezultat, oferim un serviciu profesionist, personalizat si eficient din punct de vedere al costurilor.

www.adepthr.ro