Inginer in domeniul prelucrarilor mecanice

Tipo Service

Job expirat

RESPONSABILITATI

Buna ziua,

Considerati, va rog, acest mesaj, precum o invitatie la un interviu.

Postul vizat : inginer in domeniul prelucrarilor mecanice prin aschiere

Postul este deschis atat celor ce doresc sa se formeze in aceasta meserie, precum si celor ce activeaza deja.

Cei ce nu au experienta, vor urma un program de instruire.

Avem sector clasic si utilaje cnc.

Cerinte minime :
- desen tehnic
- proiectare asistata CAD
- matematica :
- calcule elementare : fractii, procente, radicali, puteri
- functii trigonometrice fundamentale
- geometria in plan
- deschis, flexibil

Candidatul ideal pentru sectorul clasic :
* cele de mai sus
- pregatire fabricatie
- intocmire SDV
- calcul economic

Candidatul ideal pentru sectorul numeric :
- proiectare asistata CAM
- programare ISO
- programare pentru unicate / serie
- optimizare regimuri aschiere
- colaborare cu sectorul clasic in scopul scurtarii duratelor de productie
- capabil sa gestioneze productia pe urmatoarele utilaje cnc :
- 2 strunguri cu posibilitati de frezare, din care unul cu axa Y
- freza in 3 + 2 axe

Salariul dupa realizari.

Program de lucru 07:00 - 15:30

Cu stima ! Antemie Alex 0744 / 784 . 104

Tipo Service s.a. - prelucrari mecanice prin aschiere
Brasov, str. Zizinului nr. 110, cod 500407, in cadrul fostei tipografii

CERINTE

DESCRIEREA FIRMEI

prelucrari mecanice