Legal Assistant

Mondojob SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Reprezinta pe aspecte formale si administrative, societatile din grup in relatie cu organele administrative, banci, Registrul Comertului, Notari publici, Executori Judecatoresti, OSIM, OCPI, alte institutii, si intocmeste dosarele /cererile necesare
- Intocmeste, redacteaza, verifica si avizeaza contractele cu grad scazut de complexitate.
- Gestionarea /arhivarea /clasificarea tuturor documentelor dept Legal, fizic si electronic,
- Intocmire rapoarte /centralizari/actualizari de informatii / documente
- Ofera suport pentru necesitatea de activitati notariale
- Intr-o mica proportie va desfasura activitati specifice departamentului de achizitii

CERINTE

- Studii superioare de specialitate finalizate
- De preferinta, minim 1 an experienta intr-o pozitie similara
- Bune cunostinte de operare PC: MS Office, Internet, Outlook, utilizare soft legislativ
- Cunoasterea si aplicarea/interpretarea legislatiei romane, a normelor legislative, ordinelor si instructiunilor in vigoare pentru domeniul in care lucreaza (cu prioritate , predilectie spre drept civil si comercial)
- Minima experienta In achizitii - avantaj

BENEFICII OFERITE

Companie ce ofera servicii complete si integrate de constructii si preconstructii, renovare si reabilitare, inclusiv antrepriza generala, management in constructii, proiectare si executie lucrari pentru toate tipurile de spatii necesare activitatiilor umane: comercial, retail, residential, medical, agreement, etc

MONDOJOB, agentie de consultanta, recrutare si plasare a fortei de munca, ofera servicii profesionale si competitive atat clientilor nostri, cat si candidatilor. Profitam de acest prilej pentru a va prezenta oferta noastra de locuri de munca, de care suntem siguri ca va indeplini si chiar depasi asteptarile dumneavoastra.