junior administrator ERP

Dacia Plant SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Student sau absolvent al unei facultati tehnice (Cibernetica, Automatica, Telecomunicatii, Informatica, Contabilitate si Informatica de Gestiune)
Cunostinte DBA (data base administrator)
Cunostinte medii de retelistica (hardware + software) ; Windows Server
Cunostinte de Microsoft SQL: Administrativ (configurare, back-up etc.) si Developer (Rapoarte, Select-uri, etc.)
Intelegerea principiilor business/economice
Cunostinte administrare web

CERINTE

Administraza aplicatiile software (Senior Software , Romanian Software - Nexus).
Administreaza baze de date.
Identifica si rezolva problemele aparute in functionarea aplicatiilor existente.
Studiaza posibilitatile de dezvoltare si facilitati ERP.
Analizeaza procesele si nevoile de sisteme informationale, identifica cerintele de bussiness.
Elaboreaza proceduri de operare ERP.
Oferă suport tehnic utilizatorilor în exploatarea aplicaţiilor informatice.
Realizeaza activitati de control a coerentei datelor din aplicatia ERP
Configureaza drepturile de acces in aplicatie.
Oferă training pentru utilizatorii noi.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv
- laptop, telefon

DESCRIEREA FIRMEI

Dacia Plant
Leader in industria produselor naturiste din plante in Romania.