IT Helpdesk Specialist Brasov

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Ofera permanent support tehnic IT utilizatorilor pentru a-i ajuta sa-si indeplineasca sarcinile de serviciu;
• Configureaza statiile de lucru pentru angajati, seteaza conturile utilizatorilor si instaleaza programele specific activitatii companiei;
• Acorda asistenta tuturor utilizatorilor in solutionarea problemelor aparute in folosirea tehnologiei si sistemelor informatice;
• Gestioneaza resursele puse la dispozitia departamentului IT (hardware, software si comunicatie) pentru buna functionare a sistemului informatic al companiei;
• Solutionarea solicitarilor venite din partea departmentelor companiei, specific activitatii zilnice;
• Raporteaza catre managementul companiei calitatea serviciilor oferite de catre furnizorii externi;
• Asigura mentenanta echipamentelor si se asigura de buna functionare a lor;
• Raporteaza si ofera suport in solutionarea incidentelor IT aparute in cadrul companiei.

CERINTE

• Cunostinte la nivel avansat de limbaj tehnic-engleza;
• Cunostinte avansate Microsoft Operating Sistems ( Server 2008; 2012, Linux) si Microsoft Office (7/8);
• Experienta in configurare si diagnoza a echipamentelor IT: calculatoare, imprimante, retele LAN si WAN;
• Experienta in utilizarea si configurarea device-urilor mobile;
• Cunostinte de administrare a domeniului Active Directory;
• Cunostinte de baza despre protocoale retea TCP/IP, DNS, DHCP;
• Disponibilitate program de lucru in ture;
• O personalitate deschisa si aptitudini de comunicare bine dezvoltate;
• Atitudine proactiva;
• Gandire analitica si inclinata spre rezolvare a problemelor.
• Experienta relevanta in domeniu reprezinta un avantaj.

CV-urile pot fi trimise la urmatoarea adresa: iuliana.apopei@abchumancapital.ro

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/