INTERNSHIP - Resurse Umane

S.C. AMAKRON S.R.L

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitatile postului

Asista specialistii HR in gestionarea proiectelor de recrutare oferind suport in actualizarea bazei de date

Familiarizarea cu cel mai performant soft din industria resurselor umane si realizarea de target-uri privind screening-ul unui anumit numar de CV-uri electronice

CERINTE

• Esti absolventa a facultatii de psihologie/sociologie/resurse umane si nu ai experienta in munca?
• Doresti sa inveti cat mai multe despre procesul de recrutare si selectie?
• Ti-ar placea sa alternezi activitati care presupun atentie la detalii (e.g. cautare directa a candidatilor in baza de date) cu activitati mai dinamice care presupun contactarea telefonica a candidatilor (ex. pentru programarea lor la interviuri, teste sau pentru a realiza scurte interviuri telefonice)?
• Ai cunostinte avansate de PC (MS Office, Internet, e-mail) si ti-ar placea sa inveti sa lucrezi pe cel mai performant soft / program de Resurse Umane?
• Daca ai raspuns DA la toate intrebarile ne-ar face mare placere sa te cunoastem!

BENEFICII OFERITE

Posibilitatea de a dezvolta abilitati de baza pentru construirea unei cariere de consultant in recrutare;
Un mediu placut format din oameni motivati si pasionati, dornici sa te ajute;
Posibilitatea de a fi selectat pentru angajare;
Program flexibil
Durata: minim 3 luni

DESCRIEREA FIRMEI

AMAKRON - Head Hunting/ Executive Search

Suntem:
• o echipa de OAMENI inimosi si ambitiosi, tintim sus si ne dezvoltam continuu
• prezenti, hiperactivi si perfectionisti
• dedicati in a conecta companiile partenere cu profestionistii din diverse domenii de activitate
• mediatorii procesului de imbunatatire a vietii profesionale a candidatilor nostri

Suntem AMAKRON!

Puteti aplica aici, dar ne gasiti si pe site-ul nostru www.amakron.com unde va puteti inregistra CV-ul in baza de date sau ne puteti contacta la telefon: 0268.420.820. Prin inregistrarea cv-ului sunteti de acord ca Amakron sa prelucreze datele cu caracter personal declarate. Toate informatiile furnizate sunt confidentiale.