Inspector calitate - masuratori conventionale si 3D

SC HUMAN SMART SOLUTIONS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- realizarea de masuratori conventionale si 3D pentru piesele produse;
- realizarea de rapoarte specifice masuratorilor;

CERINTE

- cunostinte tehnice solide, de toleranțe și control dimensional;
- cunostinte de utilizare mașini de măsură tridimensionale, Laser Tracker, Braț flexibil de măsurare, S.D.V.-uri cum ar fi: dispozitive de prindere, aparate de măsură și control, șublere, micrometre, calibre, truse cale, Into, ceasuri comparatoare, rugozimetre, aparate de măsurat grosimi;
- cunostinte solide de desen tehnic;
- interpretare planuri și desene, întocmirea de rapoarte de măsură si fișe de control dimensional, rapoarte de măsură a rugozității sau grosimii pieselor conform cu cerințele din documentația reperelor;
- cunostinte privind tipuri și parametri funcționali ai aparatelor de măsură și ai SDV-urilor;
- cunostinte de operare PC (MS Office);
- posesor permis conducere categoria B;
- disponibilitate pentru a lucra in 3 schimburi.

BENEFICII OFERITE

In numele clientului nostru, companie multinationala in domeniul productiei, recrutam inspectori de calitate pentru masuratori conventionale si 3D.
Toate posturile sunt pentru orasul Brasov.
Se ofera: pachet salarial atractiv - in functie de experienta, tichete de masa, prime.

Companie specializata in servicii de recrutare, head-hunting si consultanta in resurse umane.