Inginer vanzari

Akro

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu clientii companiei pentru cunoasterea si fidelizarea acestora.
- Cunoasterea si promovarea continua a produselor si serviciilor companiei, respectiv a lampilor UV.
- Prospectarea continua a pietei.
- Analiza si intelegerea nevoilor clientilor privind serviciile si produsele companiei pentru identificarea si oferirea celor mai bune solutii.
- Ofertarea si negocierea produselor si serviciilor destinate vanzarii.
- Cunoasterea continua a pietei interne si externe din domeniul de activitatea al companiei: concurenta, furnizorii de profil, reglementarile juridice ale autoritatilor publice etc..
- Procesarea cererilor de oferta si ofertelor furnizorilor de profil pentru identificarea celor mai eficiente solutii pentru clientii companiei.
- Implicarea in dezvoltarea continua a propriilor sale abilitati si competente din domeniul vanzarilor, marketingului si managementului.
- Gestionarea datelor specifice portofoliului de clienti utilizand aplicatiile companiei.

CERINTE

- Studii superioare in inginerie, absolvirea electronicii sau electrotehnicii constituie un avantaj
- Experienta in domeniul vanzarilor constituie un avantaj.
- Cultura generala buna si vocabular dezvoltat.
- Orientare tehnica si abilitati matematice de baza.
- Abilitati de comunicare si relationare interumana.
- Abilitati de operare pe calculator (Windows, Office, Internet).
- Creativitate, seriozitate, responsabilitate si pasiune in munca.
- Memorie buna, inteligenta, viteza de procesare si atentie distributiva.
- Permis de conducere categoria B si experienta in condus.
- Cunoasterea limbii engleze.

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant, comisioane si prime de succes;
- Telefon de serviciu;
- Traininguri de specialitate si sustinerea in activitate;
- Mediu de lucru placut, intr-o echipa tanara si dinamica.

AKRO srl Brasov este specializata in furnizarea de solutii, produse si servicii specifice domeniului de tratare a apei primare, dezinfectia apei cu raze UV, ozon si clorinare, sisteme de conditionare a instalatiilor, echipamente de analiza si control pentru apa.