Inginer topograf

Agetaps Construct

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitatile postului
- Efectuarea de trasari si verificari in constructii

Descrierea sarcinilor/atributiilor/activitatilor postului:
- Efectuarea profilurilor transversale si longitudinale.
- Masurarea terenurilor pentru realizarea planurilor cotate
- Executarea masuratorilor topografice pentru reabilitare drumuri
- Masuratori topografice si cadastrale, masuratori GPS, integrarea datele provenite din masuratori si alte metode de achizitie de date
- Dezvoltare de programe existente si adaptare la piata romaneasca.
- Extragerea datelor din plansele proiectului (plan situatie, profil longitudinal, profile transversale), inclusiv prin interpolare acolo unde este cazul, precum si verificarea acestor planse d.p.d.v. topografic
- Materializarea (trasarea) in teren a datelor sus-mentionate
- Ridicari topografice in vederea determinarii cantitatilor de lucrari executate si calculul acestor cantitati pe baza profilelor transversale rezultate

CERINTE

Experienta in executare lucrari de topografie si cadastru in extravilan sau intravilan:
-ridicari topografice,
-autorizatie de constructie
-trasari constructii
-intabulare
-dezmembrare
-alipire
-oridinul prefectului.
-obtinere extras de carte funciara
-rectificarea suprafeţelor de teren
-apartamentarea constructiilor

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv;

Agetaps Construct societate cu tradiţie in Braşov, înfiinţată în 1998 şi-a început activitatea cu transport internaţional de mărfuri şi telecomunicaţii.
Dezvoltându-se permanent isi largeste domeniul de activitate si în anul 2004 isi incepe activitatea in construcţii civile si industriale, tamplarie din PVC şi aluminiu cu geam termopan, confectii metalice şi lucrări de infrastructură si terasamente.
În prezent ponderea cea mai mare în cifra de afaceri o reprezintă activitatea de construcţii.