Inginer service - utilaje prelucrare mase plastice

DIMA CONSULTING GROUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Realizarea lucrarilor de service solicitate de clienti;
- Remedierea de utilaje si echipamente, precum si montaje sau puneri in functiune;
- Mentinerea la zi cu informarile si procedurile existente si urmarea acestora;
- Analiza si pregatirea cazului primit spre rezolvare;
- Verificarea si procurarea resurselor necesare;
- Rezolvarea atenta si responsabila a sarcinilor atribuite;
- Documentarea atenta si edificatoare a motivului interventiei, a modului de rezolvare si a rezultatului obtinut prin protocoale, fisiere media si date;
- Propunerea de masuri corective ale activitatii;
- Mentinerea patrimoniului companiei intact si in stare functionala;

CERINTE

- cunostinte PC (Excel);
- foarte bune abilitati de comunicare și lucru în echipă;
- capacitate de adaptare la schimbari si situatii speciale;
- capacitate de structurare a prioritatilor;
- spirit organizatoric;
- disponibilitate pentru deplasari;

BENEFICII OFERITE

- Studii superioare in domeniile: Automatica, Automatizari, Electronica, Electrotehnica;
- Experienta de minim 3 ani in domeniul servisarii de echipamente si utilaje industriale;
- Limba Engleza, scris si vorbit, de nivel avansat;
- Carnet de conducere categ.B.

* Clientul nostru este o importanta companie care activeaza la nivel national.

DIMA CONSULTING GROUP, specializata in consultanta in resurse umane, marketing, management si turism este o organizatie orientata spre satisfacerea nevoilor curente si viitoare ale clientilor ei, prin servicii de inalta calitate.

Firma intelege sa fructifice toate oportunitatile care se ivesc pentru satisfacerea clientilor ei, urmarind optimizarea raportului calitate-pret, relatia cu clientii si atitudinea fata de acestia. De asemenea, principalul obiectiv il reprezinta realizarea la termen a contractelor, promptitudine si calitate ridicata prin costuri scazute.