Inginer Retele Electrice

S.C ELECTROPRECIZIA CONSTRUCT MENTENANCE S.R.L

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Participa la intocmirea documentatiei pentru licitatii;
- Participa la negocierile cu beneficiarii privind contractarea lucrarilor si de asemenea isi spune punctul de vedere cu privire la contractele de executie a lucrarilor;
- Stabileste solutii tehnice pentru elaborarea devizelor si a detaliilor de executie;
- Participa la avizarea interna a documentatiilor de proiectare;
- Se preocupa de obtinerea avizelor necesare pentru realizarea lucrarilor;
- Emite cereri de oferta pentru echipamente necesare la realizarea lucrarilor si analizeaza solutiile tehnice ale acestor echipamente;
- Tine evidenta stadiului de executie a lucrarilor, pe baza contractelor, situatiilor de plata si a facturilor emise;
- Intocmeste situatiile de lucrari conform stadiilor fizice ale lucrarilor , raportate de catre seful de santier;
- Tine evidenta lucrarilor privind decontarea si evidenta garantiilor aferente lucrarilor executate.

CERINTE

Candidatul ideal:
- diploma universitara- inginer electrician retele electrice (obligatoriu);
- experienta minin 1-2 ani;
- engleza nivel intermediar;
- Abilitati de comunicare;
- Abilitati excelente in folosire MS Office, WinDoc, AutoCad;
- Abilitati de planificare si organizare.

Electroprecizia Construct Maintenance SRL face parte din grupul de firme localizat pe platforma industrială Electroprecizia din Mun. Săcele – jud. Braşov. Electroprecizia SA este o firmă de tradiţie recunoscută, atât în Romania, cât şi în afara graniţelor ţării, având activitate în domeniul industrial de peste 77 de ani. S.C.Electroprecizia Construct Maintenance SRL îşi desfăşoară activitatea în cele trei domenii principale:lucrări de mentenanţă pentru echipamente de producţie şi utilităţi; proiectare şi execuţie instalaţii electrice în gama 0,4 kV ÷ 400 kV; lucrări de construcţii şi clădiri civile şi industiale, inclusiv realizarea instalaţiilor aferente acestora.