inginer programator CNC-debitare laser si plasma

Aateq

Job expirat

RESPONSABILITATI

manipularea masinii de debitare laser CNC (transfer program NC in masina, utilizare program, reglaje la masina)
- supravegherea procesului de debitare laser
- inlaturarea defectiunilor/perturbatiilor din timpul procesului
- efectuarea activitatii de mentenanta prevenitva si corectiva pana la un anumit nivel
- asigurarea calitatii pentru produsele realizate conform planului de control
- participarea la actiunile de imbunatatire continua din cadrul fabricii

CERINTE

- absolvent studii superioare cu profil tehnic
- cunostinte desen tehnic (citire, interpretare)
- cunostinte de citire a schemelor mecanice si electrice-constituie avantaj
- experienta in lucrul cu masini unelte cu comanda numerica, preferabil masina de debitare cu laser (constituie avantaj lucrul cu masini de debitare CNC asemanatoare, ex. - masina de debitare cu plasma, oxigaz)
- cunostiinte Autocad

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv
- posibilitatea de a avansa
- transport asigurat
- tichete de masa
- card de sanatate

Societate cu management belgian, producatoare de ansamble si subansamble metalice pentru export.