Inginer Proces Mase Plastice

Adept Human Resources

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru unul dintre clientii nostri din Brasov, important reprezentant al industriei automotive, suntem in cautarea unui Inginer Proces Mase Plastice.

CERINTE

Rol:

• Expertiza în dezvoltarea proceselor pentru tehnologia de injectare
• Participa la planificarea produsului si la procesul de design
• Elaborarea de planuri şi analiza realizarii întregului proces împreună cu celelalte departamente
• Documentarea rezultatelor in urma testelor sub formă de test raport, planuri de validare

Sarcini:

• Participa la dezvoltarea proiectelor
• Monitorizeaza proiectele si obiectivele stabilite
• Colaborarea strânsă cu furnizorii şi sectorul de productie pentru asigurarea îndeplinirii sarcinilor, respectarea termenelor, controlul costurilor şi a calităţii
• Identifica riscurile si propune masuri de imbunatatire a acestora
• Asumarea răspunderii proprii în cadrul dezvoltării de tehnologii noi, de procese, executarea de încercări, prototipuri, realizare de concepte în următoarele domenii: materiale plastice, tehnici de injectare, produse de interior auto, maşini, matriţe injectare, dispozitive
• Se documenteaza asupra noilor tehnologii si a materialelor

Cerinte:

• Studii superioare tehnice în domeniul materialelor plastice, ingineriei mecanice sau echivalent
• Experienţă minimă de 3-5 ani în domeniul tehnicii materialului plastic: materiale, injectare, pregătire suprafeţe
• Cunoştinţe de toleranţe
• Gândire de ansamblu orientată pe proces
• Capacitate dezvoltată de lucru în echipă
• Capacitate dezvoltată de comunicare în Engleză şi/sau Germană
• Mod de lucru independent şi responsabil
• Bune cunoştinţe de MS Office
• Disponibilitate de a efectua periodic deplasări în străinătate

Adept Human Resources ofera o gama flexibila de servicii de recrutare. Echipa noastra de consultanti este specializata in identificarea si atragerea talentelor pentru diverse roluri intr-un numar mare de industrii. Ne mandrim cu experienta si cunostintele acumulate atat in ceea ce priveste candidatii, cat si clientii, in industriile in care ne focusam. Avand in vedere know-how-ul acumulat de Consultantii nostri de-a lungul timpului, putem oferi o solutie in orice situatie.

Scopul nostru este sa construim parteneriate cu clientii nostri, nu sa actionam ca un simplu furnizor. Reusim sa facem acest lucru plecand de la o intelegere in profunzime a afacerii dezvoltate de catre acestia, a mediului in care activeaza si a cerintelor lor specifice. Ca rezultat, oferim un serviciu profesionist, personalizat si eficient din punct de vedere al costurilor.

www.adepthr.ro