Inginer Proces

Adept Human Resources

Job expirat

RESPONSABILITATI

 Asigura lansarea de noi produse/ echipamente in zona de productie, urmarind realizarea obiectivelor de costuri, calitate, productivitate si SSM, precum si urmarirea acestora pe toata durata de viata din punct de vedere al modificarilor si imbunatatirii lor.
 Coordoneaza activitatea de intocmire a specificatiilor tehnice pentru noile echipamente
 Participa activ la implementarea si preluarea noilor linii de productie;
 Asigura montaj, service si suport tehnic pentru echipamente industriale;
 Identifica necesarul de piese necesare instalatiilor si utilajelor, administreaza stocul de piese de schimb si le mentine la un nivel optim;
 Participa la optimizarea performantelor instalatiilor;
 Asigura functionarea in bune conditii a instalatiilor si utilajelor, executarea la timp a lucrarilor de reparatii si revizii a instalatiilor si utilajelor;
 Asigura mentenanta corectiva si preventiva a echipamentelor si instalatiilor din punct de vedere hardware si software;
 Elaboreaza fisele de inteventie si rapoartele aferente activitatii;
 Urmareste si asigura respectarea regimului tehnologic a fiecarei instalatii in parte;
 Analizeaza parametrii instalatiilor in functie de calitatea ceruta;
 Participa la activitatile de proiectare si dezvoltare linii de productie;
 Participa, impreuna cu constructorul, la reglajele necesare utilajelor si instalatiilor pentru atingerea parametrilor stabiliti;
 Pregateste documentatia de lucru specifica fiecarui echipament (instructiuni de lucru), si acorda suport la elaborarea planului de operatii
 Coordoneaza activitatea de instruire a angajatilor din departamentele productie si mentenanta pentru noile echipamente.

CERINTE

 Absolvent studii superioare profil tehnic: electronica, electrotehnica, automatizari, mecatronica, robotica
 Experienta min. 2 ani in domeniul de competenta, experienta in industria auto constituie un avantaj
 Cunostinte de managementul calitatii ISO 9001, ISO TS, ISO 14001; FMEA
 Abilitati de organizare, coordonare si comunicare
 Limbi straine: engleza nivel avansat / germana constituie avantaj
 Cunostinte PC: Office, SAP, programare LabView, Siemens S7; automatizari industriale; automate programabile

Adept Human Resources ofera o gama flexibila de servicii de recrutare. Echipa noastra de consultanti este specializata in identificarea si atragerea talentelor pentru diverse roluri intr-un numar mare de industrii. Ne mandrim cu experienta si cunostintele acumulate atat in ceea ce priveste candidatii, cat si clientii, in industriile in care ne focusam. Avand in vedere know-how-ul acumulat de Consultantii nostri de-a lungul timpului, putem oferi o solutie in orice situatie.

Scopul nostru este sa construim parteneriate cu clientii nostri, nu sa actionam ca un simplu furnizor. Reusim sa facem acest lucru plecand de la o intelegere in profunzime a afacerii dezvoltate de catre acestia, a mediului in care activeaza si a cerintelor lor specifice. Ca rezultat, oferim un serviciu profesionist, personalizat si eficient din punct de vedere al costurilor.

www.adepthr.ro