Inginer Calitate (cod: IC BV)

Mondojob SRL

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

- Cunoasterea standardului ISO/TS 16949
- Organizarea/gestionarea auditurilor de produs/proces
- Imbunatatirea si actualizarea procedurilor si instructiunilor de lucru
- Urmarirea planurilor de actiuni
- Verificarea produselor realizate pe flux si la final conform specificatiilor
- Realizarea controlului si gestionarea informatiilor referitoare la produsele neconforme
- Participarea la analizele tehnice pentru produsele fabricate
- Participarea la auditurile de calitate de proces, efectuarea auditurilor interne de produs
- Participarea la proiectele de transfer si de dezvoltare a proceselor de fabricatie
- Gestionarea inregistrarilor rezultate in urma activitatilor realizate
- Reducerea costurilor non-calitate
- Imbunatatirea continua a calitatii
- Realizarea si prezentarea rapoartelor periodice
- Intocmirea dosarelor PPAP

CERINTE

- Absolvent studii superioare tehnice
- Experienta in domeniul industriei componentelor auto – minim 4 ani
- Limba Engleza - nivel avansat
- Abilitati de comunicare, bun negociator, spirit de lider
- Cunostinte PC (Pachetul Office)
- Carnet de conducere categoria B
- Disponibilitate pentru deplasari si program de lucru prelungit

BENEFICII OFERITE

Companie producatoare de componente pentru industria automotive

MONDOJOB, agentie de consultanta, recrutare si plasare a fortei de munca, ofera servicii profesionale si competitive atat clientilor nostri, cat si candidatilor. Profitam de acest prilej pentru a va prezenta oferta noastra de locuri de munca, de care suntem siguri ca va indeplini si chiar depasi asteptarile dumneavoastra.