Inginer Automatizari Industriale (cod: IAI BV)

Mondojob SRL

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

• Proiectare, realizare, implementare sisteme de automatizare si sisteme de control
• Programare automate programabile. Aplicatii tip SCADA
• Realizarea de aplicatii la cheie in diferite domenii industriale
• Punere in functiune (PIF) si asistenta tehnica la PIF
• Interventii/operatii service
• Intocmire oferte tehnice si comerciale
• Suport tehnic pentru echipa de vanzari
• Testare, programare, configurare echipamente
• Acordarea de asistenta tehnica si comerciala clientilor si potentialilor clienti
• Participarea la targuri si expozitii asigurand demonstatii si comunicarea cu clientii.

CERINTE

• Obligatoriu absolvent studii superioare, profil tehnic: Automatica, Electronica sau Electrotehnica
• Cunostinte de specialitate in domeniile automatizarilor industriale si a sistemelor de control. Experienta 2-3 ani
• Cunostinte programare automate programabile tip PLC, soft STEP 7
• Cunostinte Autocad, Microsoft Office (Word, Excel)
• Bune cunostinte de limba engleza - nivel mediu-avansat
• Capacitate de analiza si organizare, capacitate de respectare a termenelor, capabil de convingere, autodidact, creativitate, perseverenta, atitudine pozitiva
• Disponibilitate de deplasare in tara si strainatate
• Permis de conducere categoria B.

MONDOJOB, agentie de consultanta, recrutare si plasare a fortei de munca, ofera servicii profesionale si competitive atat clientilor nostri, cat si candidatilor. Profitam de acest prilej pentru a va prezenta oferta noastra de locuri de munca, de care suntem siguri ca va indeplini si chiar depasi asteptarile dumneavoastra.