ELECTRICIAN PROGRAMATOR ECHIPAMENTE AUTOMATIZATE

DTR Draexlmaier Sisteme Tehnice Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Poziţia este disponibilă în cadrul Departamentului Matriţe şi Maşini Speciale
Realizează schemele electrice pentru echipamente şi utilaje cu automatizare
Realizează programe cu ajutorul programului Simatic Step 7 în vederea automatizării pentru echipamente şi utilaje
Realizează instalaţiile electrice pentru echipamente şi utilaje automatizate
Asigură execuţia lucrărilor în intervalul de timp stabilit, cu respectarea normelor de calitate impuse şi a altor standarde în vigoare
Colaborează cu departamentul de Proiectare pentru a identifica cele mai bune soluţii de montaj
Verifică instalaţiile electrice ale echipamentelor şi utilajelor cu automatizare realizate, în vederea testării şi stabilirii funcţionării acestora în parametrii normali
Respectă regulile de protecţia muncii la operarea şi intervenţiile asupra echipamentelor electrice

CERINTE

Proaspăt absolvent studii superioare în domeniul electric/electronic/mecatronic/automatică
Capacitatea de a citi, interpreta şi realiza scheme electrice
Prezintă avantaj cunoştinţe de: Paltformă Siemens SIMATIC STEP7;WIN CC Flexibile;Proiectare planuri electrice WS-CAD/E-Plan/SEE/Electrical/Autocad, CODE-SYS/Festo
Cunoştinţe de limbă engleză şi/sau germană
Capacitate dezvoltată de lucru în echipă
Capacitate dezvoltată de comunicare
Mod de lucru independent şi responsabil
Gândire analitică

BENEFICII OFERITE

Şansa dezvoltării carierei într-o companie multinaţională de renume;
Şcolarizări;
Salariu competitiv;
Tichete de masă;
Transport gratuit;
Alte beneficii.

Numele Draexlmaier reprezinta inovatia in domeniul automotiv. Pe partea de dezvoltare si sisteme tehnice, Draexlmaier este un recunoscut partener pe piata internationala a industriei auto, iar aceasta se datoreaza flexibilitatii de care dam dovada si rolului de lider dobandit prin idei si calitatea muncii. In fiecare zi, peste 30.000 oameni lucreaza si dezvolta sisteme electrice ??i ornamente de interior pentru companii ca: Daimler, BMW, Audi, Porsche, Toyota, GM, Jaguar. Lucram pentru cei mai buni, fiindca suntem cei mai buni. Daca vrei sa faci parte din echipa noastra, noi suntem bucurosi sa ni te alaturi.