Economist

Mondojob SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- contribuie la organizarea contabilitatii de gestiune in concordanta cu specificul firmei ;
- contribuie la dezvoltarea de conturi sintetice in functie de necesitatile de informare ale firmei;
- tine registrele de contabilitate obligatorii ;
- verifica documentele justificative care stau la baza inregistrarilori contabile;
- solicita aprobare de la ctb.sef privind angajarea unor cheltuieli peste competentele acordate ;
- efectueaza - prin prelucrarea automata a datelor - operatiuni de capital , de imobilizari, de stocuri, de decontari, de trezorerie, de cheltuieli si venituri ;
- evidentiaza in contabilitate rezultatele inventarierii ;
- evidentiaza in contabilitate si verifica datele salariale ;
- se ingrijeste de stocarea si pastrarea datelor pe suporturi tehnice ;
- contribuie la activitatea de arhivare a documentelor si registrelor
- face inregistrari contabile in afara bilantului pentru drepturile, obligatiile si bunurile ce nu pot fi recunoscute in bilant ;

CERINTE

- Studii economice superioare
Cunostinte solide a: Legii contabilitatii ,Codului
fiscal, Codului muncii si a tuturor actelor care reglementeaza activitatea financiar – contabila pe teritoriul Romaniei;
- Experienta de lucru cu programe de tip ERP (Soft One - avantaj)
- Persoana organizata, meticuloasa si dinamica

BENEFICII OFERITE

Companie cu cea mai generoasă ofertă de ferestre de mansardă pe piaţa Românească

MONDOJOB, agentie de consultanta, recrutare si plasare a fortei de munca, ofera servicii profesionale si competitive atat clientilor nostri, cat si candidatilor. Profitam de acest prilej pentru a va prezenta oferta noastra de locuri de munca, de care suntem siguri ca va indeplini si chiar depasi asteptarile dumneavoastra.