ECONOMIST

DORIPESCO SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- organizeaza si coordoneaza contabilitatea operatiilor de capital, contabilitatea imobilizarilor, contabilitatea stocurilor, a tertilor, trezoreriei, cheltuielilor, veniturilor si rezultatelor, angajamentelor si a altor elemente patrimoniale, contabilitatea de gestiune in conformitate cu legislatia in vigoare;
- calculeaza salariile si contributiile datorate statului de catre angajat si angajator;
- elaboreaza situatii de plati si incasari;
elaboreaza declaratiile si documentele contabile lunare, semestriale si anuale;
- efectueaza analiza financiar contabila pe baza de bilant

CERINTE

- analiza postcalcul - antecalcul / produs finit
- minim 3 ani experienta in domeniul financiar - contabil
- corectitudine, tenacitate, seriozitate, atitudine principala in relatiile cu oamenii, receptivitate, spirit de echipa (sincer, dispus la colaborare);
- sa posede cunostinte temeninice in ceea ce priveste sistemul organizatoric si financiar - contabil;
- sa posede cunostinte solide in ceea ce priveste legislatia in vigoare privind domeniul financiar - contabil
- sa probeze o buna cunoastere a conducerii contabilitatii computerizate, soft erp

Doripesco are ca principal obiect de activitate piscicultura /acvacultura in ape dulci, detine 2 ferme piscicole (crap) si 2 pastravarii, de asemenea are si 3 restaurante cu specific pescaresc.