director financiar

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Atribuțiuni
- pregătirea rapoartelor lunare și anuale și a anexelor aferente;
- pregătirea și elaborarea rapoartelor care monitorizează activitățile de producție și financiare, furnizarea de date în afara și în cadrul societății;
- participarea la verificările contabile externe și interne, precum și la controalele efectuate de autoritățile fiscale;
- actualizarea regulamentelor contabile ale societății în funcție de cerințele și regulile în vigoare;
- pregătirea declarațiilor fiscale;
- gestionarea fluxului de numerar și realizarea de proiecții privind fluxul de numerar;
- sintetizarea și susținerea planurilor de afaceri și a predicțiilor, ajutarea conducerii și a proprietarilor;
- ținerea legăturii cu băncile, autoritățile și proprietarii;
- dezvoltarea și optimizarea continuă a eficienței și rentabilității operaționale

CERINTE

- studii superioare de specialitate;
- expert contabil, cu drept de a semna bilanțuri;
- cunoașterea la zi a legii contabilității și a legilor fiscale din România;
- accent pe costuri și rezultate;
- cunoștințe de specialitate de limbă engleză;
- experiență minimă de 3 ani într-o activitate similară;
- independență și precizie;
- coerență și viziune;
- bune abilități analitice și de comunicare;
- utilizator avansat al sistemelor informatice (MS Office)
Avantaje:
- cunoașterea regulilor contabile maghiare;
- cunoașterea limbii maghiare;
- experiență în industria farmaceutică, eventual în alt sector de producție industrială

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial competitiv;
- telefon și autoturism de serviciu;
- mediu de lucru modern;
- un sector atractiv, în dezvoltare dinamică;
- posibilitatea dezvoltării profesionale continue;
- posibilitate de promovare (director comercial);
- societate stabilă, internațională.