Director de vanzari

Mondojob SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Experienta relevanta pe o pozitie similara
- Limba engleza la nivel avansat
- Permis categoria B
- Background in domeniul materialelor de constructii
- Diploma universitara recunoscuta
- Disponibilitate pentru deplasari
- Domiciliul stabil in Brasov

CERINTE

- Elaboreaza si propune spre aprobarea conducerii firmei planul de vanzari insotit de o politica dinamica de crestere continua a volumului de vanzari.
- Urmareste realizarea planului de vanzari.
- Stabileste obiective clare pentru orientarea si organizarea activitatii de vanzari in firma.
- Analizeaza saptamanal si ia decizii privind comenzile transmise de clienti pentru produse / servicii.
- Participa la elaborarea de strategii si la organizarea campaniilor de promovare pentru produsele / serviciile noi.
- Contacteaza noi clienti si le prezinta propuneri concrete de colaborare.
- Urmareste incasarea la termenele stabilite prin contracte a sumelor datorate de clienti.
- Coordoneaza, indruma si controleaza modul de organizare si desfasurare a activitatii Agentilor de Vanzari, astfel incat sa asigure utilizarea eficienta a timpului de lucru.
- Urmareste permanent activitatea concurentei.
- Urmareste culegerea informatiilor comerciale care intereseaza firma si intocmeste rapoarte informative catre Directorul General.
- Mentine permanent legatura cu Agentii de Vanzari din punctele de vanzare, solicitand informatii despre stadiul activitatilor programate, activitatile in curs de desfasurare, situatiile nou create etc.
- Intocmeste si prezinta Directorului General rapoarte cu propuneri si studii privind folosirea celor mai eficiente metode de imbunatatire a programului de vanzari si de promovare a produselor / serviciilor noi, in functie de cerintele pietei.
- Propune si implementeaza metode de reducere a costurilor.
- Identifica nevoile de instruire ale personalului din subordine si asigura formarea continua a acestuia.
- Analizeaza si avizeaza programele de lucru lunare propuse de Agentii de Vanzari si le transmite Directorului General la termenul stabilit la finalul fiecarei luni.
- Executa orice alte dispozitii date de superiorul ierarhic in realizarea strategiilor pe termen scurt ale companiei in limitele respectarii temeiului legal.

BENEFICII OFERITE

Furnizor sustenabil de cherestea, atât de esenţe tari (fag şi stejar) cât şi de conifere (molid, pin şi brad)

MONDOJOB, agentie de consultanta, recrutare si plasare a fortei de munca, ofera servicii profesionale si competitive atat clientilor nostri, cat si candidatilor. Profitam de acest prilej pentru a va prezenta oferta noastra de locuri de munca, de care suntem siguri ca va indeplini si chiar depasi asteptarile dumneavoastra.