Customer Service Representative (Limba germana)

Gracel Recruitment

Job expirat

RESPONSABILITATI

• preluarea emailurilor/apelurilor de la clientii
companiei
• oferirea de informatii/ solutii/ consiliere clientilor
cu privire la serviciile companiei
• promovarea produselor si serviciilor companiei prin
cunostinte, atitudine, informatii
• documentarea operatiunilor efectuate in baza de date a
companiei, conform procedurilor de lucru

CERINTE

• cunoasterea limbii germane la un nivel avansat
• cunoasterea limbii engleze constituie un avantaj
• abilitati excelente de comunicare orala si scrisa
• orientare spre client si spre rezolvarea problemelor
• atitudine proactiva
• adaptabilitate si capacitatea de a gasi rapid solutii
• capacitate analitica si atentie la detalii
• spirit de echipa
• abilitati bune de operare PC si viteza de tehnoredactare

BENEFICII OFERITE

• pachet salarial atractiv
• posibilitatea de a lucra intr-o echipa tanara si motivata
• dezvoltarea personala si profesionala
• mediu de lucru la standarde occidentale

Agentie de recrutare cu sediul in Brasov, specializata in domeniile industrie, finante, IT. Clientii nostri sunt companii multinationale, majoritatea din Transilvania.