Croitor - persoana cu dizabilitate fizica

APDF Brasov

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Se va face pregatire in cadrul unui curs PRACTIC in proportie de 90%
• Pregatirea cursantilor va avea loc in cadrul unui atelier de croitorie amenajat special cu masini de cusut profesionale si materialele necesare desfasurarii cursului de croitorie.
• Atelierul va fi coordonat de un profesionist cu peste 20 de ani de experienta in design vestimentar care cu rabdare si indemanare va transforma pasiunea cursantilor intr-o meserie practica si atractiva.
• Produsele realizate la curs raman in posesia cursantilor
• Vă oferim o experienţă practica si educaţională de care vă veţi aduce aminte cu plăcere.
• La finalul cursului cei mai buni cursaniti au sansa de a fi angajat intr-un atelier de croitorie profesionist, modern, adaptat, lucrand alaturi de un colectiv primitor si creativ.

Descrierea companiei:

APDF Brasov - este o organizatie care promoveaza si stimuleaza valorile.

CERINTE

Persoana cu handicap detinatoarea unui Certificat de incadrare in grad Handicap Fizic dornica sa faca parte dintr-o echipa entuziasta si hotarata alaturi de care sa isi poata construi un viitor.

APDF Brasov o asociatie care promoveaza si stimuleaza valorile