CONSULTANT SENIOR - SHOWROOM - Locatie: Brasov

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Suntem o echipă de profesionişti cu peste 18 ani de activitate pe piaţa amenajărilor interioare din România. Valorile noastre sunt spiritul de echipă, grija faţă de client şi dezvoltarea profesională.

Colegul pe care îl căutăm:
• Deţine experienţă relevantă în interacţiunea şi negocierea cu clienţii
• Are cunoştinţe de utilizare a pachetului Office, Excel cu precădere
• Are experienţa în a lucra într-un sistem informatic (CRM)
• Are atitudine pozitivă, entuziasm, orientare spre rezultat
• Deţine capacitatea de lucru în echipă
• Are abilităţi de comunicare şi de persuasiune
• Are iniţiativă, perseverenţă, simţul detaliului, logică
• Deţine cunoştinţe de contabilitate primară
• Deţine cunştinţe de limba engleză la nivel conversaţional
• Experienţa în operarea unui program de design interior constituie un avantaj (ex: VISOFT)
• Experienţa sau cunoştintele de design interior/ amenajări interioare / graphic design constituie, de asemenea, un avantaj

CERINTE

În calitate de membru al echipei noastre te vei ocupa de:
• Consilierea clienţilor la nivel de showroom şi furnizarea unor informaţii corecte şi complete asupra produselor comercializate
• Întocmirea documentelor necesare pentru finalizarea vânzării şi livrarea produselor
• Urmărirea derularii comenzii cu respectarea termenelor de livrare stabilite
• Recepţia cantitativă şi calitativă a produselor
• Evidenţa primară a documentelor;
• Oferirea de suport colegilor de pe teren în vederea înregistrarii comenzilor şi înregistrarea lor în baza de date
• Managementul stocului şi a produselor existente în showroom
• Cunoaşterea tuturor produselor comercializate, a condiţiilor de acceptare şi lansare a comenzii, a condiţiilor de plată şi livrare
• Respectarea cu stricteţe a procedurilor, normelor şi reglementărilor interne cu privire la client
• Participarea la buna prezentare a magazinului din punct de vedere al ambientării produselor

BENEFICII OFERITE

Oferta:
● Iţi oferim salariu competetiv pieţei din Braşov
● Vei primi bonus lunar bazat pe rezultatele obţinute
● Vei avea o perioada de orientare şi training, în care să întelegi filosofia noastră şi cum să îţi faci jobul cât mai bine
● Vei participa la delegații şi târguri specifice domeniul de activitate, care vor contribui la dezvoltarea ta profesională

Așteptăm CV-ul tău la adresa de e-mail: raluca.cioltea@leadupacademy.ro