Controlor calitate

S.C ELECTROPRECIZIA S.A

Job expirat

RESPONSABILITATI

Caracteristici generale:
Verifica si monitorizeaza indicatorii calitativi ai produsului finit cu scopul de a asigura conformitatea cu standardele de calitate si specificatiile impuse.

Principalele responsabilitati:
- Urmareste permanent incadrarea in standardele de calitate si asigura realizarea activitatilor de inspectii si de verificare a calitatii la produsele realizate de societate;
- Identifica deficientele de calitate si tine evidenta abaterilor de la calitate, a cauzelor acestora si stabileste masuri pentru remedierea acestora;
-Tine evidenta si gestioneaza documentele si inregistrarile aferente controlului calitatii lucrarilor/produselor, emise sau primite, inclusiv cele privind pregatirea si instruirea personalului in acest domeniu in scopul obtinerii si analizei informatiilor detaliate ale activitatii de control;
- Reclama si refuza calitativ produsele care nu se incadreaza in conditiile de calitate in scopul minimizarii costurilor de ansamblare si costurilor cu reclamatiile;
- Analizeaza reclamatiile de calitate de la beneficiari in scopul asigurarii serviciilor de post vanzare si incadrare in cadrul legal;
- Intocmeste la termenele stabilite, informarile, rapoartele si situatiile cerute de conducerea departamentului in vederea analizarii activitatii de CTC desfasurate.

CERINTE

Candidatul ideal:
- diploma postliceala;
- experienta minim 1-2 ani pe o pozitie similara;
- cunostinte de desen tehnic;
- cunostinte de operare cu aparate de masura si control;
- cunostinte minime in domeniul electric.

BENEFICII OFERITE

Pachetul de beneficii:
- salariu de baza;
- tichete de masa.

Electropecizia S.A este un important producător de motoare electrice mono si trifazate din Europa de Sud-Est și Centrală, și totodată principalul producător român de echipament electric și electronic pentru o gamă variată de automobile,tractoare și camioane cu o tradiție de peste 77 ani.