Contabil / economist

Birotic SRL

24-08-2016 | EXPIRA LA 23-09-2016

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:

Post Economist (Contabil):
- Coordoneaza activitatea departamentului de contabilitate (supervizarea si verificarea inregistrarilor efectuate de catre personalul din Departamentul Financiar-Contabil aflat in subordine);
- Verifica operatiunile economico- financiare ale societatii;
- Inregistrarea in contabilitate a operatiunilor legate de achizitii interne, vanzari interne, banca in lei/devize, casa in lei/devize, fisa de cont furnizori, clienti, mijloace fixe, stocuri, obiecte de inventar, etc;
- Inchidere lunara TVA si a conturilor de cheltuieli si venituri;
- Cunostinte intocmire declaratii fiscale.
- Intocmirea situatiilor financiare anuale (Bilant anual) si a raportarilor contabile semestriale (Bilant semestrial) pe baza balantei de verificare;
- Monitorizeaza relatiile cu organele de control ale statului (Directia Finantelor Publice, Directia Impozite si Taxe Locale, Garda Financiara, Comisia de Statistica, etc.)


CERINTE

- absolvent de facultate economică in domeniul financiar-contabil;
- experienţă în contabilitate de minim 3 ani;
- cunoştinţe bune de contabilitate si cunoasterea legislatiei in vigoare;
- cunostinte utilizarea program de calcul tabelar EXCEL;
- cunostinte utilizare soft contabil Winmentor constituie un avantaj;
- capacitate ridicata de analiza si sinteza;


BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru profesional
- contract de munca pe perioada nedeterminata
- program stabil 5 zile pe saptamana
- fara ore suplimentare
- program de lucru 9.00 - 17.30
- tichete de masa


DESCRIEREA FIRMEI

Firma Birotic este o societate specializata in distribuirea, instalarea si intretinerea echipamentelor de birou. Distributia si Service-ul aferent este asigurata pentru jud. Brasov , Covasna si Harghita.
Firma Birotic ofera din stoc sau la comanda urmatoarele echipamente:
Copiatoare digitale si multifunctionale format A4 � A3
(SHARP, KONICA-MINOLTA, CANON, OCE)
Copiatoare , plottere si multifunctionale format A0 sau A1 (OCE, HP )
Solutii digitale reprografice complete
Calculatoare si Sisteme de calcul performante , Servere si statii de lucru (IBM, HP)
Diverse ehipamente de birou: calculatoare de birou, faxuri, imprimante, sisteme de calcul , notebook � uri (SHARP, CANON, HP, TOSHIBA, etc.)
Sisteme profesionale multimedia - videoproiectoare( SHARP, SANYO, NEC, PHILIPS)
Echipamente bancare de numarat si verificat bancnote ( GLORY )
Echipamente de aer conditionat (SHARP, FUNAI, FUJITSU, GENERAL ELECTRIC, FUJI).
De asemenea, firma ofera o gama completa de servicii :
- livrarea imediata din stoc sau pe baza de comanda cu livrare in cel mult 14 zile la domiciliu
- consultanta gratuita pentru achizitionarea celui mai adecvat si avantajos echipament
- instalarea gratuita a echipamentelor la sediul clientilor
- instruirea gratuita a operatorilor pentru utilizarea optima a echipamentelor
- aprovizionarea prompta si constanta cu materiale consumabile , piese de schimb si subansamble
- asistenta tehnica pe baza de abonament cu timp de raspuns de max. 2 ore in municipiul Brasov
- buy back( schimbarea echipamentului existent cu unul nou si mai performant).
- oferirea celor mai bune solutii de finantare in functie de necesitatile si disponibilitatile beneficiarului.
Firma Birotic ofera numeroase facilitati financiare pentru achizitia echipamentelor :
 Inchiriere pe o perioada de 12 - 36 luni, cu optiunea de achizitionare a produsului la sfarsitul contractului de inchiriere
 Incheierea de contracte de service total incepand chiar din momentul instalarii echipamentelor;
 Vanzari in rate;