Contabil - Brasov (cod: C BV)

Mondojob SRL

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

- Operarea zilnică a facturilor emise, a încasărilor pe facturi şi în avans;
- Operarea zilnică a facturilor de la furnizori pentru prestaţii diverse, precum şi a plăţilor către aceştia;
- Încadrarea corectă a documentelor contabilizate pe venituri şi cheltuieli;
- Îmbunătăţirea permanentă a pregătirii sale profesionale şi de specialitate;
- Păstrarea confidenţialităţii informaţiilor şi a documentelor legate de firmă;
- Utilizarea resurselor existente exclusiv în interesul firmei;
- Respectarea prevederilor normativelor interne şi a procedurilor de lucru privitoare la postul său.

CERINTE

- Aptidutini și deprinderi necesare de calcul, de comunicare, de planificare şi organizare a activităţilor specifice;
- Atenţie concentrată, initiaţivă, plăcere pentru lucrul cu cifre, putere de concentrare, rezistenţă la stres;
- Studii medii/superioare;
- Experiență minim trei ani pe un post similar;
- Utilizare programe de contabilitate;
- Operare MS Office (Excel, Word ).

BENEFICII OFERITE

Firmă ce se ocupă cu furnizarea de servicii financiar-contabile, audit și consultanță în afaceri.

MONDOJOB, agentie de consultanta, recrutare si plasare a fortei de munca, ofera servicii profesionale si competitive atat clientilor nostri, cat si candidatilor. Profitam de acest prilej pentru a va prezenta oferta noastra de locuri de munca, de care suntem siguri ca va indeplini si chiar depasi asteptarile dumneavoastra.