CONTABIL

ARABESQUE BRASOV

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Inregistreaza zilnic toate tranzactiile financiare si arhiveaza in bune conditii documentele financiar-contabile;
- Cunoasterea programului de contabilitate WIZCOUNT reprezinta un avantaj;
- Arhivarea in bune conditii a documentelor financiar- contabile;
- Mentine relatia cu banca, cu administratia financiara si cu celelalte institutii (ITM, Casa de pensii, etc.);
- Intocmirea documentelor necesare efectuarii operatiunilor bancare (instrumente si mijloace de plata);
- Intocmeste ordine de plata si inregistreaza extrasele bancare lei/valuta.

CERINTE

- Experienta in contabilitate de minim 1 an;
- Bune cunostinte de operare PC (Excel, Word);
- Studii medii de specialitate sau studii superioare financiar- contabile;
- Meticulozitate si acuratete;
- Seriozitate.

BENEFICII OFERITE

- Posibilitatea de a lucra intr-o companie nationala in continua crestere in cadrul unui colectiv tanar si profesionist;
- Salariu atractiv in functie de performanta si experienta.

Companie cu capital integral romanesc, ARABESQUE si-a facut aparitia pe piata romaneasca in anul 1994, aducand un plus de profesionalism pe piata materialelor de constructii si o oferta integrata.

In prezent, compania ARABESQUE este lider pentru distributia materialelor de constructii si finisaje oferind peste 25.000 de repere.