CONSILIER DAUNE

ARPEMIX-CONSULT BROKER DE ASIGURARE

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilităţi principale:
- avizează dosarele de daună la asigurători;
- consiliază asiguraţii/păgubiţii pe toată perioada instrumentării dosarului de daună;
- introduce datele în platforma proprie de gestionare a dosarelor de daună;
- colaborează cu experţi tehnici în vederea rezolvării dosarelor de daună, numai cu aprobarea conducerii executive;
- colaborează cu departamentul juridic în vederea rezolvării dosarelor de daună;
- oferă consultanţă de specialitate în conformitate cu pachetele de servicii oferite de Arpemix Consult;
- efectuează verificări de specialitate în unităţile reparatoare partenere (devize de reparaţii vs note de constatare; calitatea reparaţiilor efectuate, etc.);
- urmăreşte completarea dosarelor de daună cu toate documentele necesare finalizării, urmăreşte efectuarea plăţilor de către asigurători;
- gestionează dosarele de daună ale Arpemix Consult;
- menţine o relaţie permanentă cu clienţii cu care vine în contact, asigurând respectarea standardelor companiei;

CERINTE

Arpemix Consult Broker de Asigurare îşi extinde echipa de daune !
Dacă vrei să faci parte dintr-o echipă tânără, performantă, motivată, te anunţăm că recrutăm un inginer consultant daune pentru serviciul daune.

Competenţele urmărite:
- abilităţi de comunicare : sunteţi capabil să comunicaţi clar şi concis (atât verbal cât şi în scris) ?
- orientare spre rezolvarea problemelor: sunteţi capabil să identificaţi o problemă existentă/potenţială, să o analizaţi si să găsiţi soluţii potrivite pentru rezolvarea acesteia ?
- flexibilitate: vă adaptaţi uşor în funcţie de situaţie, sunteţi deschis către noi idei ?
- cunoştinţe în domeniu: deţineţi cunoştinţe relevante în domeniu, sunteţi la curent cu ultimele noutăţi, modificări ale legislaţiei, etc.?
Dacă răspundeţi cu "da" la întrebările de mai sus aşteptăm cu interes sporit cv-ul dvs.

Alte competenţe pe care le dorim de la "candidatul ideal" :
- aspect profesional: detaliile contează mai mult decât credem noi că este posibil;
- studii şi experienţă: de preferat studii superioare tehnice şi experienţă în domeniul instrumentării dosarelor de daună;

BENEFICII OFERITE

BENEFICII

- salariu fix plus sistem de bonusare;
- program full-time sau part-time (flexibil);
- autoturism de serviciu;
- participarea la programe/cursuri de pregătire profesională în domeniu;
- telefon mobil şi laptop;

Arpemix Consult Broker de Asigurare este o firmă de consultanţă şi intermediere în domeniul asigurărilor (broker de asigurare). Această firmă a fost înfiinţată de un grup de profesionişti în asigurări, manageri cu experienţă ai unor companii de asigurări de renume. Toate agenţiile noastre sunt conduse de manageri cu experienţă relevantă (peste 10 ani în asigurări), consultanţi specializaţi în desfăşurarea activităţilor de management al riscului în beneficiul clienţilor noştri, buni cunoscători ai tehnicilor de asigurare pentru toate categoriile de riscuri şi buni profesionişti în instrumentarea şi regularizarea daunelor.
Prin serviciul specializat de daune oferim clienţilor noştri sprijin şi asistenţă în cazul producerii unui eveniment asigurat pe toată perioada derulării dosarului de daună, de la constatare şi până la plata despăgubirii, cu personal specializat şi calificat în constatarea şi instrumentarea dosarelor de daună.