Business Developer - Brasov (cod: BD BV)

Mondojob SRL

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

- Urmarirea zilnica a activitatii personalului aflat in subordine pentru asigurarea aplicarii corecte a procedurilor operationale de achizitii si aprovizionare/livrare;
- Organizarea departamentului comercial in vederea optimizarii activitatii de aprovizionare/livrare a marfii catre reteaua de magazine;
- Stabilirea strategiei pentru implementarea/urmarirea stocului optim si a tuturor procedurilor comerciale prevazute;
- Stabilirea unor relatii bune cu furnizorii, pentru rezolvarea in timp util si in bune conditii a tuturor problemelor ocazionale;
- Prospectarea pietei de profil si a conditiilor de achizitii/livrare in vederea optimizarii continue a stocurilor, avand ca scop final obtinerea unei rotatii bune ale acestora si realizarea de profituri;
- Raspunde pentru calitatea negocierii contractelor/actelor aditionale cu furnizorii;
- Raspunde pentru calitatea activitatii personalului aflat in subordine si pentru fluxul operational la nivelul departamentului pe care-l conduce;
- Concepe strategiile comerciale prioritare in vederea atingerii target-urilor stabilite.

CERINTE

Studii obligatorii: universitare economice;
- Buna cunoastere a mediului concurential de afaceri;
- Experienta in domeniul comercial de minim 4 ani;
- Foarte bune cunostinte de limba engleza;
- Spirit de observatie, dinamism, gandire comerciala, eficienta;
- Excelente abilitati de utilizare a computerului (Word, Excel);
- Experienta intr-o functie de conducere si de coordonare constituie un avantaj;
- Reale si excelente abilitati de comunicare si negociere.

BENEFICII OFERITE

Companie specializată în producţia şi exportul de cherestea

MONDOJOB, agentie de consultanta, recrutare si plasare a fortei de munca, ofera servicii profesionale si competitive atat clientilor nostri, cat si candidatilor. Profitam de acest prilej pentru a va prezenta oferta noastra de locuri de munca, de care suntem siguri ca va indeplini si chiar depasi asteptarile dumneavoastra.