Business Analyst

GI Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabil cu cercetarea, analiza si pregatirea rapoartelor, graficelor solicitate de catre superiori;
Prelucrarea si introducerea corecta si completa a datelor in programul specific;
Intocmeste rapoarte privind diferite activitati ale companiei conform cu cerintele interne si de grup;
Propune planuri de actiune pentru a imbunatati performanta si a remedia problemele;
Raportari interne si la nivel de grup conform solicitarilor companiei;
Identificarea, colectarea si organizarea datelor in functie de nevoi;
Colaborarea cu ceilalti membri ai grupului pentru a imbunatati acuratetea si a adauga plus valoare rapoartelor;
Colaborare cu echipa pentru validarea, analizarea si pregatirea datelor pentru raportare.

CERINTE

Studii superioare in domeniul financiar/economic de preferat;
Experienta in domeniu reprezinta un avantaj;
Cunostinte avansate de utilizare a pachetului Microsoft Office, in special Excel si Power Point (cerinta obligatorie);
Cunostinte limba engleza la un nivel mediu spre avansat;
Cunostinte limba italiana la un nivel mediu;
Persoana cu initiativa, capabila de a lua decizii;
Capacitate de concentrare, analiza si sinteza.

BENEFICII OFERITE

Pregatire profesionala;
Asigurare medicala la o clinica privata;
Tichete de masa;
Prime de sarbatori.

Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă.
Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare domeniului resurselor umane. Datorită prezenței directe cât și a parteneriatelor strategice la nivel global, clienți din peste 40 de țări din Europa, Africa, Asia și America pot beneficia de serviciile noastre.
Clasată la nivel global ca fiind una dintre cele mai mari companii de resurse umane, clasament realizat de către Staffing Industry Analysts, compania este membră corporate a World Employment Confederation - Confederația Mondială a Ocupării Forței de Muncă (fostă CIETT). În anul 2015, Gi Group a avut colaborări cu peste 12.000 de companii, cu o cifră de afaceri de 1.600 milioane de euro.