Brutar (Boulanger)

Salbris Crfoissants S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul ideal:

Esti o persoana pasionata de pregatirea produselor de panificatie si semipreparate?
Ai o placere deosebita in modelarea produselor de panificatie si faci asta cu multa atentie si meticuliozitate?
Esti o persoana dinamica, plina de energie si iti place sa lucrezi in echipa?
Esti o persoana muncitoare, cu simtul responsabilitatii si niciodata nu te dai la o parte de la greu? Vei fi prima persoana care va participa la fabricarea produselor frantuzesti si le va da spre degustarea clientilor nostri!
Croissanteria noastra este mandra sa intampine fiecare client cu caldura si entuziasm, sa le ofere spre degustare produsele noastre si sa-i faca multumiti de ceea ce cumpara! Daca te regasesti in cele enuntate mai sus aplica acum pentru acest job!
Responsabilitati:

• Prepararea produselor / prelucrarea semipreparatelor frantuzesti ( croissants, cannelés, pain au chocolat, chouquettes, etc), respectand retetele cu ingredientele corespunzatoare,
• Modelarea produselor/ semipreparatelor cu atentie si meticuliozitate respectand cerintele si instructiunile interne,
• Respectarea normelor de consum a materiilor prime si dozarea acestora,
• Verificarea produselor in cuptor si reglarea corespunzatoare a temperaturii,
• Asigurarea ca produsele corespund din punct de vedere calitativ si cantitativ inainte de a fi asezate in vitrina,
• Respectarea numarul de comenzi pe care le primeste pe parcursul programului de munca,
• Tine evidenta stocurilor de materii prime si comunica nevoia de aprovizionare,
• Respectarea politicii și a procedurilor privind fluxul operațional,
• Mentinerea ordinii si curateniei in zona activitatii de preparare/prelucrare,
• Participarea la activitati de curatenie la sfarsitul programului.

CERINTE

• experienta de cel putin 3 ani in urmatoarele domenii: brutarie, patiserie, covrigarie, (experienta in fabricarea produselor frantuzesti reprezinta un avantaj),
• studii medii finalizate/ scoala profesionala finalizata cu atestat de calificare in alimentatie publica sau atestat de brutar/ patiser;
• experienta de a lucre cu cuptoare electrice,
• limba engleza/franceza-nivel mediu,
• cunoașterea regulilor de igienă,
• atenție la detalii și minuțiozitate la pregătirea preparatelor,
• persoana energica cu initiativa,
• punctualitate, onestitate si seriozitate.

BENEFICII OFERITE

• Un mediu de lucru placut,
• Pachet salarial atractiv ( salariu fix + bonusuri in functie de numarul de vanzari).
Descrierea companiei:

Croque Paris este un proiect nou lansat pe piata romaneasca, iar designul si estetica va reflecta ,,boulangeriele de Paris’’. Croissanteria se va adresa celor ce apreciaza calitatea si produsele traditionale atat romanesti cat frantuzesti obtinute din ingrediente de cea mai buna calitate. Tintim spre ascensiune, crestere si dezvoltare, de aceea avem nevoie de cei mai buni si harnici oameni! Daca si tu privesti spre acelasi orizont nu ezita sa ne trimiti cv-ul tau pe urmatoarea adresa de email: salbris.croissants@yahoo.com

Este un proiect nou pe piata romaneasca iar principalul domeniu de activitate e fabricarea painii, fabricarea prajiturilor si a produselor proaspete de patiserie. Sub sigla de Croque Paris designul si estetica va reflecta ,,boulangeriele de Paris’’.