ASS Scut caută supererou Psiholog sau Asistent Social!

Asociatia de Servicii Sociale Scut

Job expirat

RESPONSABILITATI

Căutăm un Psiholog sau Asistent Social pentru a se alătura echipei noastre pe proiectul Centrul Sara – servicii integrate pentru adulții cu dizabilități.

Responsabilități:
- Management de caz
- Lucrul direct cu beneficiarii: selecţie şi evaluare, informare, consiliere socială, consiliere / terapie psihologică, dezvoltarea deprinderilor de viață independentă, dezvoltare creativă, training
- Implementare de acţiuni de promovare şi antidiscriminare
- Monitorizarea şi evaluarea activităţilor şi beneficiarilor
- Participare la acţiuni de dezvoltare organizaţională și fundraising

CERINTE

Cerințe:
- Studii superioare de specialitate
- Experiența de lucru cu persoane din grupuri vulnerabile (voluntariat sau experienţă de muncă)
- Engleza și cursurile de formare continuă reprezintă un avantaj
- Cunoștinte bune de operare PC
- Persoană cu bune abilități de comunicare și relaționare empatică, lucru în echipă, dinamică, flexibilă, organizată, optimistă

BENEFICII OFERITE

Oferim:
- Oportunitatea de a vă alătura unei echipe motivate și de a lucra într-un mediu flexibil
- Oportunitatea de a dezvolta abilităti de management de proiect
- Oportunitatea de a vă specializa în lucrul direct cu persoane cu dizabilități
- Oportunitatea de a vă construi o rețea profesională de contacte în domeniul social, nonprofit și instituțional
- Salariu atractiv

Detalii:
locație: Brașov, Asociația de Servicii Sociale SCUT – birou și pe teren
normă întreagă
perioadă determinată – până în aprilie 2016 (inclusiv)

Persoanele interesate sunt rugate să depună CV-ul și scrisoarea de intenție până în data de 10 mai 2015 (inclusiv) la: contact@scutbv.ro.

Ești pregătit/ă? Te așteptăm!
Mult succes!

Asociatia pentru Servicii Sociale SCUT (ASS SCUT) este o organizatia non-profit din Romania. Impreuna cu echipa, voluntarii si sustinatorii nostri, incercam sa construim o lume in care toata lumea are sanse egale de a fi fericit si acces egal la servicii de ingrijire si sprijin comunitar. Trecem dincolo de prejudecati si stigmate sociale, bariere institutionale si constrangeri economice pentru a ajuta cele mai defavorizate grupuri de persoane din comunitatea noastra.

Din anul 2000 de cand ne-am infiintat, suntem in continua cautare de solutii pentru ca oamenii in dificultate din jurul nostru sa aiba sprijinul necesar. In cei aproape 15 ani de activitate, ASS SCUT a sprijinit peste 1000 de oameni sa isi construiasca o viata mai buna. Printre acestia, putem mentiona tineri proveniti din centrele de plasament, adulti cu dizabilitati, copii, tineri si familii dezavantajate din judetul Brasov.

La SCUT, credem in potentialul fiecaruia iar in toata activitatea noastra, incercam sa ii abilitam pe beneficiarii nostri sa traiasca intr-un mod cat mai independent.