Asistent tehnic si comercial

Best TOOLS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Mentinerea relatiilor cu clientii, identificarea si atragerea potentialilor clienti.

Preluarea comenzilor telefonic/mail/shop online – de la clientii noi sau clientii existenti si pregatirea comenzilor pentru livrare.

Ofera clientiilor/potentialilor clienti suport tehnic telefonic/mail in alegerea produselor.

Pregateste facturile de marfa pentru livrare, documentele insotitoare, pregateste coletele pentru livrare conform facturilor emise. (experianta de lucru in Microsoft Accounting 2008 constituie un avantaj).

Implicare in activitatile de depozitare, aranjare, manevrare, livrare a produselor.

CERINTE

- nivel mediu-avansat utilizare suita Office (Outlook, Word, Excel)
- web (cautare informatii specifice),
- abilitati social networking pentru suport clineti in acest segment de interactiune cu clientul,
- cunoasterea Microsoft Accounting 2008 constituie un avantaj.
- inclinatii tehnice
- engleza nivel mediu

BENEFICII OFERITE

bonuri de masa

Firma Best TOOLS in calitate de reprezentant exclusiv pentru piata Romaneasca a firmelor – Necumer Product Gmbh, Altropol GmbH, Zhermack SA, va pune la dispozite urmatoarea gama de produse: Placi poliuretanice NECURON, Elemente mecanice standardizate – NORELEM, Silicon RTV Zhermak, Rasini poliuretanice, epoxidice si derivate – Altropol.