Asistent stomatologie

Mondojob SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
-pregatirea materialelor necesare tratamentelor dentare conform instructiunilor medicului stomatolog;
-pregatirea instrumentelor stomatologice si punerea la dispozitia medicului stomatolog conform instructiunilor acestuia ;
-dezinfectarea si sterilizarea instrumentelor stomatologice conform instructiunilor medicului (presterilizarea instrumentarului si curatarea mecanica);
-pregatirea solutiilor necesare dezinfectiei instrumentarului conform instructiunilor medicului;
-trimiterea spre sterilizare a instrumentelor stomatologice dezinfectatate, corect ambalate si aducerea de la sterilizare in cabinet a instrumentarului stomatologic sterilizat;
-verificarea datei si orei de pe etichetele cutiilor sterilizate;
- dezinfectia chimica dupa fiecare pacient a pieselor de mana, sprayului de aer-apa, aspiratorului de saliva si completarea caietului de sterilizare chimica a pieselor de mana din cabinet;
-pregatirea injectiilor pentru anestezia locala conform instructiunilor medicului;
-pregatirea materialelor pentru luarea amprentelor dentare;
-programarea pacientilor;
-transmiterea amprentelor tehnicianului dentar;
-indrumarea pacientilor privind igiena dentara conform instructiunilor medicului stomatolog;
-pregatirea cabinetului stomatologic pentru desfasurarea optima a actului medical ;

CERINTE

Profilul candidatului:

-Pregatire scolara de specialitate: posesor al diplomei de asistent medical eliberata de institutiile de invatamant acreditate din Romania
-posesor al adeverintei de libera practica eliberata de Ordinul Asistentilor Medicali si vizata anual
- capacitate de comunicare si intelegere fata de persoanele cu care vine in contact
- integritate si profesionalism, dorinta si capacitate de perfectionare.
-adaptabilitate, abilitati de comunicare pentru lucrul in echipa.
-punctualitate.

BENEFICII OFERITE

- Cabinetul detine aparatura ultra-performanta
- Conditii bune de munca si stabilitate
- Prime de sarbatori, de concediu

MONDOJOB, agentie de consultanta, recrutare si plasare a fortei de munca, ofera servicii profesionale si competitive atat clientilor nostri, cat si candidatilor. Profitam de acest prilej pentru a va prezenta oferta noastra de locuri de munca, de care suntem siguri ca va indeplini si chiar depasi asteptarile dumneavoastra.