Asistent marketing

Rywal RHC Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Concepe si modifica materiale promotionale pentru companie;
Concepe si trimite newsletter-ul;
Participa la realizarea catalogului companiei, atat din punct de vedere al imaginii, cat si al textului;
Actualizeaza si optimizeaza site-ul companiei;
Concepe articole de specialitate in limba romana;
Traduce si adapteaza diverse materiale din limba engleza in limba romana;
Asigura organizarea necesara pentru prezenta companiei la targurile de specialitate;
Pastreaza legatura cu departamentul de marketing de la filiala principala a companiei.

CERINTE

Experienta de peste 1 an pe un post similar;
Cunostinte solide de Adobe Photoshop, Corel Draw sau alte programe de editare imagine;
Cunostinte de limba engleza la nivel avansat;
Cunostinte de SEO si Google Ad Words.

BENEFICII OFERITE

Transport asigurat.

DESCRIEREA FIRMEI

Cel mai mare distribuitor din domeniul sudarii din Europa.

Producator si ditribuitor de: echipamente și consumabile pentru sudare, materiale de ados pentru sudare, sisteme de ventilație, echipamente de protecție, produse pentru sudare-taiere oxi-gaz, echipamente de ridicare și pozitionare.

www.rywal.ro